Model FCV od Toyoty: S palivovými články

Budoucnost právě dorazila, sériová verze masově vyráběného vodíkového vozidla se ukázala v Japonsku. Toyota FCV tam začíná na ceně 1.384.000 Kč a má se v nejbližší době dostat i do Evropy.

 

Tato forma automobilu, tedy s palivovými články není nic nového, avšak doposud jste si něco takového nemohli koupit. To již neplatí, zatím tedy alespoň v Japonsku. Toyota FCV oficiálně představila sériovou verzi, což je vodíkový vůz vycházející z konceptu Hydrogen Fuel Cell.

 

Auto, které se již za rok objeví na specifických trzích v Evropě a USA, začíná na ceně v přepočtu 1.384.000 Kč, což není malá částka, ale vzhledem k inovativní technologii a cílové skupině ekologicky smýšlejících zákazníků asi ani hodně. O tom kam přesně se automobil podívá, rozhodne infrastruktura vodíkových čerpacích stanic.

Toyota FCV má podle japonského cyklu měření spotřeby dojezd až 700 km na jedno natankování, ale reálná ujetá vzdálenost bude ve skutečnosti nižší. Koncept zvládl rychlost 170 km/h, jaké jsou výkony sériové verze, ale prozatím nejsou k dispozici.

 

 

 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení