McLaren 600LT je sice zaměřen na okruhy, přesto si ho zákazníci mohou užít také

Britská automobilová společnost se opravdu vyžívá ve sportovních vozech, a tak se není čemu divit, že do éteru vyslala další hvězdu. Ta se nechává inspirovat modelem 570S, avšak je určena hlavně pro závodní okruhy.

Aby bylo možné tyto změny vůbec provést, musel nový pirát silnic, jenž už má za sebou pár testovacích jízd, výrazně shodit. Nové údaje hovoří o hmotnosti 1247 kg, přičemž karoserie nám narostla o zanedbatelných 74 mm.

Při sestavování vozu nám automobilka udává, že ze tří čtvrtin využila materiál z 570S a zbývající jednu čtvrtinu doplnila součástkami pro závodění. Jedná se zejména o dynamičtější pojetí přídě či dodání pevného spoileru, sportovních asistentů, výbavy apod.

V případě krásy, jež se nám schovává pod kapotou, tedy dvěma turbodmychadly přeplňovaného osmiválce, se nově můžeme těšit na výkon 592 koní (435 kW) a 620 Nm točivého momentu. V porovnání s klasickou verzí jsme zaznamenali nárůst o 30 koní.

Co se zrychlení týče, z klidu na sto nám 570S vyšplhala za 3,2 sekundy a u 600LT to zvládneme o tři desetinky rychleji. Maximální rychlost by se nám měla zastavit na hodnotě 328 km/h.

Podle informací se nový McLaren má vyrábět pouze omezenou dobu, jejíž datum konce nám zatím nebylo odhaleno. Co nám ovšem zveřejněno bylo, to jest cenovka. Případní zákazníci budou muset zaplatit 5,4 milionu korun, a pokud si budou přát, je součástí této ceny i jedinečný kurz jízdy na závodním okruhu.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení