Lexus CT 200h - luxus pro mladou generaci

Nejmenší Lexus v historii a vůbec první malý hatchback této značky na první pohled klame. Vypadá jako po zásahu tuningové firmy - velké výdechy, hranaté mohutné nárazníky zostřující ladné křivky a vzadu dokonce náznak difuzoru v nárazníku. Trhače asfaltu z ctčka ale nedělá.

Dokonale splňuje nároky mladých, velmi náročných zákazníků zajímajících se o moderní design a špičkové technologie. Těmto požadavkům odpovídají rozměry vozu, jeho výbava, použití plně hybridní technologie a ultra nízké emise CO2 na úrovni pouhých 87 g/km.

Tento pětidveřový kompakt značky Lexus poháněný systémem Lexus Hybrid Drive nabízí špičkovou, plně hybridní výkonnost, enormně nízké emise CO2 a vysokou hospodárnost provozu. V rámci bruselského autosalónu byl tomuto modelu  udělen titul ‘Ekologický automobil roku 2011’.
Lexus počítá ale i další úspory na servisu: hybrid nemá startér, alternátor, rozvodové řemeny, nebo spojku. Všechno věci, které se rády časem hlásí o výměnu. Díky rekuperativnímu brzdění je úspora i za výměnu brzdových komponent. Na baterku je záruka pět let nebo 100 000 kilometrů, s výdrží 12 - 15 let.

Za pochvalu stojí i bezpečnost vozu. CT 200h byl navržen tak, aby zajistil nejlepší možné výsledky bezpečnosti za všech jízdních situací. Napomáhá k tomu jak vysoce tuhá karoserie dobře pohlcující nárazovou energii, ale stejně tak široká řada prvků aktivní a pasivní bezpečnosti i prvků na ochranu chodců. Získal prestižní pětihvězdičkové hodnocení v bezpečnostních testech Euro NCAP, čímž se nový Lexus zařadil mezi nejbezpečnější prémiové vozy kompaktní třídy.
V partnerství s elektromotorem (60 kW, 207 Nm) rozjede 73 kw benzinový čtyřválec na stoosmdesátku a rozjezd na stovku trvá přes deset sekund. Průměrná spotřeba 3,8 litru na 100 km.

Kromě tradičních písmenek má ještě polohu B. Ta funguje jako retardér, při jízdě z kopce, nebo dojezdu ke křižovatce, po navolení B, auto intenzivněji zpomaluje a zároveň více dobíjí rekuperací baterky.    
Že lexus patří do vyšší ligy prémiových značek dokazuje i výbava: v mimo jiné 8 airbagů, dvouzónovou klimatizaci, všechny myslitelné asistenční systémy, rádio s CD/MP3/AUW/USB a bluetooth ovládaný z volantu, za příplatek je možný i adaptivní tempomat.   
Interiér vozu zaujme hodnotnými materiály a kvalitním zpracováním.  
Dynamický, lehce ovladatelný průlomový model CT 200h stanovuje nová měřítka pro vytříbenost exteriéru, kvalitu interiéru, komfort a tichý provoz. Je to auto technologicky promyšlené do posledního detailu a vyšlechtěné k dokonalosti pro řidiče budoucnosti.


 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení