Zdali je pro vás Ferrari moc obyčejné, nechte ho předělat! Jeden klient to udělal a toto je výsledek

Všeobecně platí, že jsou-li vaše kapsy neomezeně hluboké, pak není na světě nic, co by se dalo prohlásit za nemožné. Stejným heslem se řídila i slavná italská automobilka, která se na přání jednoho zákazníka odhodlala ke kroku, o němž si může většina lidí nechat zdát.

Jak nám Ferrari samo uvedlo, byl na její adresu vznesen požadavek, na který s ohledem na lásku dotyčného člověka k těmto vozům nemohlo říct ne. Když se daly hlavy dohromady a sdělily se potřebné ideály, vzniklo něco, co je nám představeno na přiložených obrázcích.

Krycí označení SP38 je jakýmsi doplňkem, s kterým se ve světě rychlých vozů normálně nesetkáte. Byť se jedná o opravdové žihadlo! Jak nám uvádí tisková zpráva, jež nám toho moc nesdělila, tak si designéři brali inspiraci z modelu F40, v jehož útrobách se schovával přeplňovaný osmiválec.

Ptáte se, co všechno se musí stát, aby se podobné štěstí usmálo i na vás? Ze všeho nejdůležitější je oddaným zákazníkem značky, k níž je již dlouhá léta spojován neodmyslitelný červený blyštivý lak. V našem případě nyní třívrstvý.

Onen zákazník si přál vozidlo, které bude vhodné jak pro závodění, tak i pro všední jízdu po městských ulicích. Pravda, u nás v České republice by tak nízký podvozek asi trpěl, nicméně v zahraničí je to už jiný příběh.

Co se designu týče, náš zrak nejspíš zaujmou úzké světlomety, ladné boční křivky a především zadní blatníky, jež nás odkazují právě na verzi F40.

Poslední věc, jakou víme, je, že byl tento model už osobně předám novém vlastníkovi. Stalo se tak na okruhu Fiorano, kde jej majitel ihned po převzetí řádně provětral.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení