Zdali je pro vás Ferrari moc obyčejné, nechte ho předělat! Jeden klient to udělal a toto je výsledek

Všeobecně platí, že jsou-li vaše kapsy neomezeně hluboké, pak není na světě nic, co by se dalo prohlásit za nemožné. Stejným heslem se řídila i slavná italská automobilka, která se na přání jednoho zákazníka odhodlala ke kroku, o němž si může většina lidí nechat zdát.

Jak nám Ferrari samo uvedlo, byl na její adresu vznesen požadavek, na který s ohledem na lásku dotyčného člověka k těmto vozům nemohlo říct ne. Když se daly hlavy dohromady a sdělily se potřebné ideály, vzniklo něco, co je nám představeno na přiložených obrázcích.

Krycí označení SP38 je jakýmsi doplňkem, s kterým se ve světě rychlých vozů normálně nesetkáte. Byť se jedná o opravdové žihadlo! Jak nám uvádí tisková zpráva, jež nám toho moc nesdělila, tak si designéři brali inspiraci z modelu F40, v jehož útrobách se schovával přeplňovaný osmiválec.

Ptáte se, co všechno se musí stát, aby se podobné štěstí usmálo i na vás? Ze všeho nejdůležitější je oddaným zákazníkem značky, k níž je již dlouhá léta spojován neodmyslitelný červený blyštivý lak. V našem případě nyní třívrstvý.

Onen zákazník si přál vozidlo, které bude vhodné jak pro závodění, tak i pro všední jízdu po městských ulicích. Pravda, u nás v České republice by tak nízký podvozek asi trpěl, nicméně v zahraničí je to už jiný příběh.

Co se designu týče, náš zrak nejspíš zaujmou úzké světlomety, ladné boční křivky a především zadní blatníky, jež nás odkazují právě na verzi F40.

Poslední věc, jakou víme, je, že byl tento model už osobně předám novém vlastníkovi. Stalo se tak na okruhu Fiorano, kde jej majitel ihned po převzetí řádně provětral.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky