Z bazénu přímo na silnice: Ranger Rover Evoque dýchá novotou

Bezpečnost, pohodlí, estetika a oblíbenost. To jsou základní rysy nám dobře známého SUV, které se na konci roku 2018 dočkalo druhé generace. Spolu s ní se postupně dostavila na trh i česká cenovka a další podrobnosti.

V porovnání s první verzí, která se představila již před několika lety, kdy bylo prodáno okolo 770 tisíců kusů, došlo k úpravě spousty vychytávek, jež po té designové stránce dýchají novotou.

Originální půvab karoserie zůstal zachován, hlavní krásy přišly s technikou, jíž doprovází zcela nový kabát. Nový rozvor mezi nápravami činí 2681 mm (o 21 mm více), přičemž celkové rozměry nás odkazují na 4371 mm do délky, 2100 do šířky a 1649 do výšky.

S ohledem na nárůst se zvýšil i obsah zavazadlového prostoru, jehož objem nyní činí 591 litrů. Tento doplněk je podpořen 21palcovými koly a tužší karoserií. Tedy SUV, jak má být.

Všechny dostupné motorizace počítají s dvoulitry a čtyřmi válci. Základní verzi motoru doprovází výkon 110 kW (150 koní), tu nejsilnější naopak 221 kW (300 koní). Na silnici tuto sílu převedeme skrze devítistupňovou automatickou převodovku. Poháněna jsou všechna čtyři kola.

Další dvě věci, které by nás mohly zaujmout, jsou dobré bezpečnostní systémy, mezi nimiž je také tzv. „průhledná“ kapota, a skvělá průjezdnost i těmi horšími terény. Například brodivost dosahuje skvělých 0,6 metru. Přiložené fotografie dokonce prozrazují, že nejde o náhodu.

Česká cena tohoto výrobku začíná na hranici okolo, 1,1 milionu korun.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení