Výsledky tvrdé práce podtrhuje DBS Superleggera, které dbá na skvělé jízdní vlastnosti

Zdali vás někdy zajímalo, jaký model od této britské automobilky je nejrychlejší a možná také i nejkrásnější, tak dnes již známe odpověď. DBS Superleggera trumfnul Vanquish a stal se novým králem v oboru.

Už jen samotný název nám naznačuje, že se jedná o velmi lehký model, což on opravdu je, jinak by nemohl dosáhnout takových statistik. Oproti základnímu modelu DB11, z něhož byla brána většina inspirace, vyšla na svět nová podoba, která je o příjemných 72 kg lehčí.

Pod kapotou se nám neschovává nic jiného než dvěma turby přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec, jenž skrze osmistupňovou automatickou převodovku posílá všechnu sílu na zadní kola. U té potom najdeme i samosvorný diferenciál.

Dle základních informací je Superleggera nastavena tak, aby se kladl hlavní důraz na zrychlení, díky čemuž je i časový interval mezi přeřazováním o něco kratší než u předchůdce, který se zaměřoval spíše na rychlost.

Pokud jsme ale u rychlosti, je třeba zmínit, že maximální hranice u tohoto modelu atakuje hodnotu 340 km/h, což doposud žádný jiný Aston Martin říct nemůže. U zrychlení z klidu na sto je pak veden údaj 3,4 sekundy.

Aby bylo možný takových čísel dosáhnout, musí to být podpořeno i pořádným výkonem. Ten nám nyní narostl na 534 kW (725 koní) v 6500 otáčkách za minutu, přičemž točivý moment o hodnotě 900 Nm je k dispozici už od 1800 otáček.

Zdali byste si chtěli tohoto krále silnic pořídit, museli byste si sáhnout pěkně hluboko do kapsy. Současná cenovka hovoří o sedmi milionech korun.  

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení