Vymazlená sportovní verze Audi e-tron láká na luxusní výbavu s celkovou cenou pod dva miliony

Krásný, vlídný a především skvěle vybavený. To je nové sportovně vyladěné Audi e-tron, které už dle předběžných odhadů bude vévodit nabídce všech elektromobilů v Evropě.

Počáteční informace nás spojují s tím, že se můžeme těšit na Sportback, který bude poháněn dvojicí elektromotorů. Ty budou spárované se všemi čtyřmi koly.

Základní varianta, jež dostala označení 50 quattro, bude disponovat výkonem 230 kW (přibližně 313 koní) a cenově nás vyjde 1 936 000 korun.

Vyšší verze dostala označení 55 quattro. Ta bude disponovat výkonem 265 kW, k němuž však bude přiřazen také už režim boost, který vše požene až k 300 kW. To vše za necelé 2,2 miliony korun.

Obě verze budou k dispozici ve dvou formách vybavení. První je klasická a druhá pokročilá. Sáhneme-li po té pokročilé, budeme si muset v obou případech připlatit 65 tisíc korun.

V této dražší cenové relaci se ovšem můžeme těšit na dvacetipalcová kola, propracovanější detaily na karoserii a další volitelné designové prvky. Nedílnou součástí příplatkové výbavy je adaptivní podvozek.

V interiéru se naopak můžeme těšit na virtuální zpětná zrcátka, elektrické dovírání dveří, dvojitá akustická skla nebo asistenta pro noční řízení.

Finální rozdíl mezi klasickou verzí 55 a vyšší 55 quattro je potom v dojezdu, kdy nám automobilka uvádí, že první zmíněná varianta na jedno nabití ujede 347 km, přičemž ta druhá až o sto více.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení