Vymazlená sportovní verze Audi e-tron láká na luxusní výbavu s celkovou cenou pod dva miliony

Krásný, vlídný a především skvěle vybavený. To je nové sportovně vyladěné Audi e-tron, které už dle předběžných odhadů bude vévodit nabídce všech elektromobilů v Evropě.

Počáteční informace nás spojují s tím, že se můžeme těšit na Sportback, který bude poháněn dvojicí elektromotorů. Ty budou spárované se všemi čtyřmi koly.

Základní varianta, jež dostala označení 50 quattro, bude disponovat výkonem 230 kW (přibližně 313 koní) a cenově nás vyjde 1 936 000 korun.

Vyšší verze dostala označení 55 quattro. Ta bude disponovat výkonem 265 kW, k němuž však bude přiřazen také už režim boost, který vše požene až k 300 kW. To vše za necelé 2,2 miliony korun.

Obě verze budou k dispozici ve dvou formách vybavení. První je klasická a druhá pokročilá. Sáhneme-li po té pokročilé, budeme si muset v obou případech připlatit 65 tisíc korun.

V této dražší cenové relaci se ovšem můžeme těšit na dvacetipalcová kola, propracovanější detaily na karoserii a další volitelné designové prvky. Nedílnou součástí příplatkové výbavy je adaptivní podvozek.

V interiéru se naopak můžeme těšit na virtuální zpětná zrcátka, elektrické dovírání dveří, dvojitá akustická skla nebo asistenta pro noční řízení.

Finální rozdíl mezi klasickou verzí 55 a vyšší 55 quattro je potom v dojezdu, kdy nám automobilka uvádí, že první zmíněná varianta na jedno nabití ujede 347 km, přičemž ta druhá až o sto více.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky