Volkswagen Passat pro Severní Ameriku oplývá luxusem

V Evropě patří Passat od Volkswagenu k jednomu z nejprodávanějších vozů, jak je to však v zemi za velkou louží? Tam se teprve chytá, ovšem z nové verze začínají být lidé přímo nadšeni.

Ač se to nezdá, pro Evropu a pro Ameriku se sice prezentují oba dva modely se stejným názvem, ale zato v sobě každý ukrývá něco jiného. Dříve se Passat chlubil šestiválcovým motorem, novinka má však jenom čtyři, bude to stačit?

Odpověď je jednoduchá - samozřejmě že bude. Potřeby pro běžné městské cestování s tichým chodem motoru budou splněny dokonale. K tomu navíc si zákazníci užijí výkon o hodnotě 176 koní a 281 Nm točivého momentu.

Co je však hlavní chloubou nového Passatu zveřejněného výhradně pro Severní Ameriku, to je výbava. Tím nemyslíme jenom luxus pro pohodlí cestovatele, nýbrž i asistenční systémy, jako je hlídač mrtvých úhlů, hlídač provozu za vozidlem, adaptivní tempomat, autonomní nouzové brždění a mnohé další.

Z komfortních funkcí je vhodné zmínit vyhřívané přední i zadní sedačky, které jsou obohaceny o kožené čalounění, adaptivní přední světlomety, nový infotainment, pokročilý audiosystém a v neposlední řadě také hlasové ovládání všech potřebných funkcí.

Kdybyste zavítali do Ameriky a chtěli si auto pořídit, připravte si přibližně 600 tisíc korun. Tato hodnota se však rovná jen základní výbavě, s příplatkovou se cena může vyhoupnout až na jeden milion.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení