Volkswagen Passat pro Severní Ameriku oplývá luxusem

V Evropě patří Passat od Volkswagenu k jednomu z nejprodávanějších vozů, jak je to však v zemi za velkou louží? Tam se teprve chytá, ovšem z nové verze začínají být lidé přímo nadšeni.

Ač se to nezdá, pro Evropu a pro Ameriku se sice prezentují oba dva modely se stejným názvem, ale zato v sobě každý ukrývá něco jiného. Dříve se Passat chlubil šestiválcovým motorem, novinka má však jenom čtyři, bude to stačit?

Odpověď je jednoduchá - samozřejmě že bude. Potřeby pro běžné městské cestování s tichým chodem motoru budou splněny dokonale. K tomu navíc si zákazníci užijí výkon o hodnotě 176 koní a 281 Nm točivého momentu.

Co je však hlavní chloubou nového Passatu zveřejněného výhradně pro Severní Ameriku, to je výbava. Tím nemyslíme jenom luxus pro pohodlí cestovatele, nýbrž i asistenční systémy, jako je hlídač mrtvých úhlů, hlídač provozu za vozidlem, adaptivní tempomat, autonomní nouzové brždění a mnohé další.

Z komfortních funkcí je vhodné zmínit vyhřívané přední i zadní sedačky, které jsou obohaceny o kožené čalounění, adaptivní přední světlomety, nový infotainment, pokročilý audiosystém a v neposlední řadě také hlasové ovládání všech potřebných funkcí.

Kdybyste zavítali do Ameriky a chtěli si auto pořídit, připravte si přibližně 600 tisíc korun. Tato hodnota se však rovná jen základní výbavě, s příplatkovou se cena může vyhoupnout až na jeden milion.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky