Venom F5 se k nám dostaví už příští rok, plánuje bourat rekordy!

Velkým snem mnoha automobilek, které se zaměřují na supersportovní vozy, je přijít s kouskem, který nejenže zaujme na pohled, ale navíc i uchvátí svými jízdními vlastnostmi. V čem má být Venom F5 lepší než konkurence?

Zbořit rekordy nebývá jednoduché, zejména co se týče rekordů ohledně rychlosti. Doposud nebyly vyvinuty tak silné pneumatiky, které by takové tempo zvládaly.

Automobilka Hennessey se však pokusí přijít s něčím naprosto výjimečným. Potíží jenom je, že si všechna kouzla zatím nechává schovaná pro sebe.

Venom F5, jak nám avizuje společnost, se do toho hodlá pořádně opřít, a to takovým způsobem, že se už v příštím roce (2020), kdy má být nový model oficiálně odhalen, pokusí pokořit hranici 500 km/h.

Jedná se o odvážné tvrzení, které má být podpořeno jak skvělými aerodynamickými vlastnostmi, tak silným motorem. V útrobách by se nám měl schovávat osmiválec o výkonu jen těžko uvěřitelných 1600 koní!

Skvěle propracovaná aerodynamika by pak měla dopomoci dosáhnout oné zmíněné rychlostní mety. Dáme-li vzpomenout na takové Bugatti Veyron, to se při své jízdě pomalu vznášelo, ale k dobytí rekordu jej zklamaly právě pneumatiky.

Hennessey plánuje svůj model představit už v srpnu. Půjde však jen o jakýsi koncept, který by nám měl nastínit bližší informace o technice a parametrech. Finální podoba je v plánu na rok 2020.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky