Venom F5 se k nám dostaví už příští rok, plánuje bourat rekordy!

Velkým snem mnoha automobilek, které se zaměřují na supersportovní vozy, je přijít s kouskem, který nejenže zaujme na pohled, ale navíc i uchvátí svými jízdními vlastnostmi. V čem má být Venom F5 lepší než konkurence?

Zbořit rekordy nebývá jednoduché, zejména co se týče rekordů ohledně rychlosti. Doposud nebyly vyvinuty tak silné pneumatiky, které by takové tempo zvládaly.

Automobilka Hennessey se však pokusí přijít s něčím naprosto výjimečným. Potíží jenom je, že si všechna kouzla zatím nechává schovaná pro sebe.

Venom F5, jak nám avizuje společnost, se do toho hodlá pořádně opřít, a to takovým způsobem, že se už v příštím roce (2020), kdy má být nový model oficiálně odhalen, pokusí pokořit hranici 500 km/h.

Jedná se o odvážné tvrzení, které má být podpořeno jak skvělými aerodynamickými vlastnostmi, tak silným motorem. V útrobách by se nám měl schovávat osmiválec o výkonu jen těžko uvěřitelných 1600 koní!

Skvěle propracovaná aerodynamika by pak měla dopomoci dosáhnout oné zmíněné rychlostní mety. Dáme-li vzpomenout na takové Bugatti Veyron, to se při své jízdě pomalu vznášelo, ale k dobytí rekordu jej zklamaly právě pneumatiky.

Hennessey plánuje svůj model představit už v srpnu. Půjde však jen o jakýsi koncept, který by nám měl nastínit bližší informace o technice a parametrech. Finální podoba je v plánu na rok 2020.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení