Třetí generace Toyoty Century je ještě elegantnější

Není asi žádným překvapením, že je nabídka Toyoty v Japonsku o dost bohatší než u nás, a proto se ani nemůžeme divit, že se tam na místní smetánku nyní usmívá již třetí generace tzv. císařského vozu.

První model Toyoty Century byl světu představen v roce 1967 a od té doby si jindy královské auto vždy věrně plnilo své služby. První verze se vyráběla dlouhých třicet let, druhá pak dvacet a teď je na řadě, aby se nám pochlubila svou výjimečností také ta třetí.

Tradice pokračuje i nadále, a tudíž na přídi auta nenajdete jeho klasické logo, nýbrž vyrývané. Toto tvrzení platí doslova a lidem, kteří se na tom podílí, to trvá šest týdnů, než je dílo dokončeno.

V druhé řadě pro nás může být zajímavosti, že speciální (převážně) černý lak má sedm vrstev, přičemž když se každá vrstva aplikuje, je k tomu zapotřebí zvláštní techniky leštění. Vše jest podřízeno tomu, abychom ve finále měli vždy co nejhladší povrch.

Zaměříme-li se na celkovou nabídku, ta disponuje až čtyřmi různými barvami. Kromě černé tedy zde najdeme i červenou, stříbrnou a modrou.

Pod kapotou se nám nyní schovává vidlicový osmiválec o objemu pěti litrů, který je naladěn na 280 kW a 510 Nm točivého momentu.

Nutno však podotknout, že se jedná o hybridní pohonný systém, takže zde najdeme ještě elektromotor, jenž přidává dalších 165 kW.

Kdo by měl zájem si koupit, bude muset vyjet z Evropy do Země vycházejícího slunce, kde v přepočtu na naši měnu zaplatí za auto se základní výbavou přibližně 4 miliony korun. Jak je nám totiž známo, na Starý kontinent se Century nedováží.  

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení