Toyota Yaris se pyšní lepším výkonem a nižší spotřebou

Novinky moderní doby přinesou vždy něco nového a totéž je případ v pořadí již čtvrté generace Toyoty Yaris, která opět o něco více dbá na lidské pohodlí.

A když už jsme zmínili pohodlí, je potřeba podotknout, že atmosféra v interiéru se zdá být suprová. Nová verze je sice o 5 mm kratší než její předchůdce, zato na sedačkách a prostoru sezení to není vůbec cítit.

Pro spojení s člověka s vozovkou nám zde slouží speciální platforma GA-B, která se nechala inspirovat celou řadou dnešních sportovních vozů. Díky tomu jak řidič, tak i všichni spolucestující sedí o něco níže, než jste byli zvyklí. Prostoru pro hlavu tedy máte dostatečně.

Doposud nám byly prozrazeny informace pouze k hybridní variantě. Obecně však automobilka slibuje, že i tak celková spotřeba paliva klesne, a to o skvělých 20 %. Výkon oproti tomu stoupl přibližně o patnáct.

Všechny dostupné varianty bude doprovázet pouze tříválce. Pro hybridní pohon ho bude doprovázet objem 1,5 litru, k čemuž bude připojen i elektromotor.

Poháněna budou výhradně přední kola. Časem bychom se ale měli dočkat i čtyřkolky, u níž zadní nápravu bude pohánět elektromotor.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení