Toyota Supra je zpátky! Ohromí vás svou elegancí

Toyota Supra se oficiální po sedmi letech opět vrátila. Své příznivce láká na řadu vychytávek, jež se nesou na nádechu moderního vzhledu.

Dřívější maskovaný prototyp, který se dlouhé týdny proháněl na silnicích, je dnes už legendou. Nová Toyota Supra je oficiálně zde a skutečně se jedná o fantastický počin.

V kokpitu na nás čekají nízko ukotvená sedadla, což znamená, že automobilka myslela na správné sportovní kouzlo svého kousku. K tomu nás zde doprovází digitální přístrojový štít, sportovní volant a celá řada tlačítek. Ta se nacházejí všude možně, i na dveřích. Ovládáme jimi například klimatizaci a svícení.

Ti vnímavější z nás jistě zaznamenali, že se jedná o podobné rysy, jakými se prezentuje bavorský gigant BMW. Vesměs je to pravda, protože jak Supra, tak i jeden z posledních kousků BMW Z4 sdílí stejnou platformu. Jediný rozdíl mezi nimi je v tom, že německá stáj bude s tímto podpisem uveřejňovat pouze otevřená vozidla, zatímco ta japonská zase ta zavřená.

Nahlédneme-li pod kapotu, nalezneme zde třílitrový řadový šestiválec s jedním dvoukomorovým turbodmychadlem, jenž disponuje 340 koňskými silami a maximálním točivým momentem o hodnotě 500 Nm. Na silnici tuto sílu převede skrze osmistupňovou automatickou převodovku.

Bezpochybnou výhodou jsou dále jízdní režimy. Řidič si může volit mezi Normal a Sport, přičemž z nuly na stovku se auto dostane za 4,3 sekundy.

Dle aktuálních informací je nová Supra dostupná už i na českém trhu. Její cenovka se pohybuje okolo 1,8 milionů korun.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení