Švédský krasavec šokoval celý svět, 1500 koní se topí v oceánu modré barvy

Švédska automobilka Koenigsegg představila na 88. ročníku autosalonu v Ženevě dva kusy ze své osmdesátičlenné edice reger. Případní zákazníci se mohou těšit na verzi d’Elegance, jež zaujme svou modrou barvou, nebo na paket Ghost, který se pro změnu prezentuje téměř celý v bílém. Modrá verze je ovšem pro všechny mnohem lákavější. 

Milovníci promenády luxusních a elegantních vozů se letos mohli těšit na pořádné překvapení. Koenigsegg Regera si to namířila přesně vedle nového Chironu a zákazníky uchvátila svým vzhledem. Model d’Elegance si již za tak krátkou dobu vysloužil řadu uznání, a to i navzdory tomu, že se celý topí v odstínech jedné barvy. 

Na karoserii si můžeme povšimnout barev, jež jsou prezentovány pod názvy „švédská modrá” a „oceánová zelená“. Tato mořská úprava pokračuje i do interiéru, kde vládnou o něco světlejší odstíny, s nimiž si designéři dali v každém ohledu velmi záležet. Ačkoliv by se někomu mohlo zdát, že se podle výkonu jedná o sportovní pojetí vozu, tato verze klade důraz hlavně na eleganci, jak nám to potvrdil tiskový mluvčí švédské automobilky. 

Obě regery nadále zdobí doplňky skandinávského stylu, který je pozoruhodný svým nádechem luxusu. Obratnost, jedinečnost a efektivitu celého auta nakonec podtrhují kola z uhlíkových vláken, údajně nejlehčí a nejsilnější výrobní kola na světě, na nichž jsou nasazeny pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S.

Obě verze, jak je vidíme na přiložených fotografiích, jsou vybaveny stejným pohonným ústrojím. Systém Koenigsegg Direct Drive zahrnuje dvoutaktní motor V8 od firmy Koenigsegg spolu s akumulátorem z Formule 1. Elektrická část pohonné jednotky je vedena prostřednictvím první 800-voltové automobilové elektrické architektury na světě. Ve výsledku nám toto kombinované ústrojí dává výkon rovných 1500 koní a 2000 Nm točivého momentu. Z 0 na 400 km/h by se auto mělo dostat za méně než 20 sekund. 

Zdali bude automobilka s vozem podnikat další pokusy, které by znamenaly překonání vlastního rychlostního rekordu, jež vytvořil její předchozí model Agera RS, čímž překonal i hvězdné Bugatti, to zatím nevíme. Prozatím víme jen to, že dohromady bude k dispozici jenom 80 kusů a všechny již čekají na svého nového majitele. 

Více o nejrychlejším voze světa Koenigsegg Agera RS si můžete přečíst zde

Regera kromě jedinečných prvků elegance nabízí také neodmyslitelné prvky komfortu. Ty přicházejí například v podobě odnímatelné střechy, plnohodnotného klimatizačního systému, bezdrátové technologie Apple CarPlay, duální bezdrátové nabíjecí kapsy pro mobilní telefony, prvotřídního zvukového systému, elektrického nastavení vyhřívaných sedadel, parkovacího asistenta a dalších překvapení. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení