Supersport Audi PB18 E-Tron dostal zelenou, má z něj být nový postrach silnic

Původně to byl jenom koncept, který v roce 2018 odhalil svět, následně se však tento nápad hodil pod stůl a nevědělo se, kdy se vytáhne. Nyní už je to však jisté, nápad s realizací Audi PB18 E-Tron se nedávno obnovil a teď se těší pracuje na jeho reálné podobě.

O tom, že jde opravdu o unikátní kousek, svědčí slova automobilky, která odhalila, že její nový kousek dokáže zrychlit z nuly na sto za necelé dvě sekundy. K tomu mu dopomohou až tři elektromotory, které se vyvinuly speciálně jenom pro tento model.

Pokud bychom je hledali, najdeme jeden u přední nápravy a dva u zadní. Dohromady nám dají výkon 500 kW, a to s tou vychytávkou, že krátkodobě bude možné tuto hranici přeskočit až o 70 kW. Kapacita akumulátorů nás odkazuje na hodnotu 95 kW, což bude odpovídat dojezdu přibližně 500 km.

Co dál víme, je to, že půjde o edici, k níž bude mít přístup jenom 50 šťastných zákazníků. Jak se to podaří automobilce dodržet, to je však otázkou, již teď je o tento kousek velký zájem. Dané plány byly odhaleny na konferenci v Nizozemsku, kde je představil šéf značky Bram Schot.

Interiér vozu, ač se bude jednat o supersport, by měl být do velké míry pohodlný a vybavený těmi nejmodernějšími technologiemi. O jaké však půjde či jaká bude maximální rychlost vozu, na to si odpovíme až časem. Doposud je na tyto otázky ještě brzo.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení