Supersport Audi PB18 E-Tron dostal zelenou, má z něj být nový postrach silnic

Původně to byl jenom koncept, který v roce 2018 odhalil svět, následně se však tento nápad hodil pod stůl a nevědělo se, kdy se vytáhne. Nyní už je to však jisté, nápad s realizací Audi PB18 E-Tron se nedávno obnovil a teď se těší pracuje na jeho reálné podobě.

O tom, že jde opravdu o unikátní kousek, svědčí slova automobilky, která odhalila, že její nový kousek dokáže zrychlit z nuly na sto za necelé dvě sekundy. K tomu mu dopomohou až tři elektromotory, které se vyvinuly speciálně jenom pro tento model.

Pokud bychom je hledali, najdeme jeden u přední nápravy a dva u zadní. Dohromady nám dají výkon 500 kW, a to s tou vychytávkou, že krátkodobě bude možné tuto hranici přeskočit až o 70 kW. Kapacita akumulátorů nás odkazuje na hodnotu 95 kW, což bude odpovídat dojezdu přibližně 500 km.

Co dál víme, je to, že půjde o edici, k níž bude mít přístup jenom 50 šťastných zákazníků. Jak se to podaří automobilce dodržet, to je však otázkou, již teď je o tento kousek velký zájem. Dané plány byly odhaleny na konferenci v Nizozemsku, kde je představil šéf značky Bram Schot.

Interiér vozu, ač se bude jednat o supersport, by měl být do velké míry pohodlný a vybavený těmi nejmodernějšími technologiemi. O jaké však půjde či jaká bude maximální rychlost vozu, na to si odpovíme až časem. Doposud je na tyto otázky ještě brzo.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky