Stáj Nissanu se opět jednou zachvěje, světlo světa má spatřit nástupce GT-R

Pokrok doby se prostě zastavit nedá, což platí u všech vozů všech značek. Nissan a jeho hrdinný výrobek GT-R je jakýmsi příkladem toho, kam evoluce v dnešní době dosahuje. A údajně nezůstane jen u ní.

Automobilka Nissan by měla podle designéra Vladimira Golobova zveřejnit nový model, jenž půjde po stopách svého dvanáct let starého předchůdce.

Jak si lze povšimnou na obrázcích, vidina exkluzivního vozu bude inspirována současným GT-R a modelem 2020 Vision Concept.

Co se nějakých parametrů týče, o těch se zatím moc mluvit nedá. Vize je jasná - zapřáhnout celý tým a vytvořit nejrychlejší auto světa. Tomuto snu se ovšem snaží dennodenně konkurovat kdekdo.

Protože se jedná o poměrně vzdálenou vidinu, automobilka vydala koncem dubna prohlášení, ve kterém prosí své příznivce, aby zůstali trpěliví. Výsledky by se však měly dostavit.

Koncept nám v současné době prezentovaný se může pochlubit obřími otvory vzduchu a koly po vzoru formule vytaženými do stran. Vše je tedy přizpůsobeno aerodynamice.

Uvnitř bychom se měli rozloučit s veškerou přebytečnou technikou. Záležet má hlavně na lehkých prvcích, včetně přebytku karbonu.

Nový Nissan GT-R, ač má být časem dostupný k běžným cestovním účelům, si půjde pro rychlostní rekord. Zdali se tento cíl podaří naplnit, to nám prozradí až dění v následujících měsících.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení