Stáj Nissanu se opět jednou zachvěje, světlo světa má spatřit nástupce GT-R

Pokrok doby se prostě zastavit nedá, což platí u všech vozů všech značek. Nissan a jeho hrdinný výrobek GT-R je jakýmsi příkladem toho, kam evoluce v dnešní době dosahuje. A údajně nezůstane jen u ní.

Automobilka Nissan by měla podle designéra Vladimira Golobova zveřejnit nový model, jenž půjde po stopách svého dvanáct let starého předchůdce.

Jak si lze povšimnou na obrázcích, vidina exkluzivního vozu bude inspirována současným GT-R a modelem 2020 Vision Concept.

Co se nějakých parametrů týče, o těch se zatím moc mluvit nedá. Vize je jasná - zapřáhnout celý tým a vytvořit nejrychlejší auto světa. Tomuto snu se ovšem snaží dennodenně konkurovat kdekdo.

Protože se jedná o poměrně vzdálenou vidinu, automobilka vydala koncem dubna prohlášení, ve kterém prosí své příznivce, aby zůstali trpěliví. Výsledky by se však měly dostavit.

Koncept nám v současné době prezentovaný se může pochlubit obřími otvory vzduchu a koly po vzoru formule vytaženými do stran. Vše je tedy přizpůsobeno aerodynamice.

Uvnitř bychom se měli rozloučit s veškerou přebytečnou technikou. Záležet má hlavně na lehkých prvcích, včetně přebytku karbonu.

Nový Nissan GT-R, ač má být časem dostupný k běžným cestovním účelům, si půjde pro rychlostní rekord. Zdali se tento cíl podaří naplnit, to nám prozradí až dění v následujících měsících.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky