Sportovní Alfa Romeo 8C se nám vrátí v plné parádě. Chvíli si na ni ovšem počkáme

Pohled do budoucna pro příznivce této italské automobilky je opravdu růžový a potěší zejména příznivce dnes již vysloužilého, avšak stále lukrativního modelu 8C. Ten se nám podle nové vize představí v luxusním hávu, který bude zahrnovat supersportovní vlastnosti.

Slavná společnost, jejíž hlavní sídlo leží v Miláně, do světa vyslala zprávu, že se chce kromě dalších SUV v budoucnu věnovat také svému sportovnímu dědictví. Jak nám už bylo naznačeno, to nám představí formou oživení jedné starší verze, jež se ponese na zcela novém nádechu.

O ten nádech se postará karbonový monokok, který se bude starat o co nejnižší hmotnost. Tento fakt nám podpoří i pouhá dvě sedadla v interiéru a rovněž nízký podvozek. Samotné srdce vozu by měl tvořit dvakrát přeplňovaný osmiválec, co bude roztáčet kola zadní nápravy.

Co se výkonu týče, je možné, že se tyto údaje budou ještě měnit, avšak prozatím se nahlas mluví o 515 kW (rovných 700 koní), přičemž přední nápravu bude podporovat ještě elektromotor. Maximální rychlost nám zatím není známa, ale se zrychlením máme počítat pod tři sekundy.

Dané informace nebude v nějaké dohledné době vůbec lehké převést ve skutečnost , a tak se počítá, že si na novou Alfu Romeo nějaký ten měsíc ještě počkáme. Průběžné zprávy nám říkají, že s trochou štěstí bude tato novinka venku v roce 2021.

S ohledem na dlouhou čekací dobu se ovšem nemusíme bát, že by automobilka zůstala pozadu i s vývoji a modernizací těch rodinných typů vozů. Alfa totiž plánuje v blízkém časovém úseku odhalit nové podoby sedanu Giulia či SUV Stelvia.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky