Sportovní Alfa Romeo 8C se nám vrátí v plné parádě. Chvíli si na ni ovšem počkáme

Pohled do budoucna pro příznivce této italské automobilky je opravdu růžový a potěší zejména příznivce dnes již vysloužilého, avšak stále lukrativního modelu 8C. Ten se nám podle nové vize představí v luxusním hávu, který bude zahrnovat supersportovní vlastnosti.

Slavná společnost, jejíž hlavní sídlo leží v Miláně, do světa vyslala zprávu, že se chce kromě dalších SUV v budoucnu věnovat také svému sportovnímu dědictví. Jak nám už bylo naznačeno, to nám představí formou oživení jedné starší verze, jež se ponese na zcela novém nádechu.

O ten nádech se postará karbonový monokok, který se bude starat o co nejnižší hmotnost. Tento fakt nám podpoří i pouhá dvě sedadla v interiéru a rovněž nízký podvozek. Samotné srdce vozu by měl tvořit dvakrát přeplňovaný osmiválec, co bude roztáčet kola zadní nápravy.

Co se výkonu týče, je možné, že se tyto údaje budou ještě měnit, avšak prozatím se nahlas mluví o 515 kW (rovných 700 koní), přičemž přední nápravu bude podporovat ještě elektromotor. Maximální rychlost nám zatím není známa, ale se zrychlením máme počítat pod tři sekundy.

Dané informace nebude v nějaké dohledné době vůbec lehké převést ve skutečnost , a tak se počítá, že si na novou Alfu Romeo nějaký ten měsíc ještě počkáme. Průběžné zprávy nám říkají, že s trochou štěstí bude tato novinka venku v roce 2021.

S ohledem na dlouhou čekací dobu se ovšem nemusíme bát, že by automobilka zůstala pozadu i s vývoji a modernizací těch rodinných typů vozů. Alfa totiž plánuje v blízkém časovém úseku odhalit nové podoby sedanu Giulia či SUV Stelvia.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení