Smršť novinek od Audi korunuje nová Q8 - doposud největší SUV značky

O Audi Q8 nám již jistě neuniklo několik informací, ovšem to nic nemění na tom, že se jedná o jeden z největších trháků nejenom současného léta, ale možná i celého roku. Proto jistě nebude od věci, pokud si i my uděláme nějaký stručný souhrn, ve kterém si řekneme, na co vše se můžeme těšit. 

Německá automobilka si pro své zákazníky pro rok 2018 přichystala řadu novinek, s nimiž se možná snažila překonávat i své vlastní představy. Audi Q8 ztělesňuje pokrok moderní technologie, jež je obdařena vkusným designem, jednoduchým ovládáním a příjemnou atmosférou. 

Ačkoliv se na český trh nedostane v rámci prvního roku tolik kousků, jak by mnozí z nás asi očekávali, pvní informace nás odkazují na to, že cokoliv již dorazilo na sklad, po tom se prakticky ihned zaprášilo. Až takovéto oblibě se těší nový model. 

Q8 je přezdíváno SUV-kupé, od čehož bychom si mohli odvodit leccos. Co nás však nejvíce trkne, tím jsou rozměry celého vozidla. Auto se totiž nese na téměř třímetrovém rozvoru a lze jej definovat jako ostřejší a především sportovnější provedení slavné Q7. Po tomtu vzoru jdou rozměry, které hlavně co se týče výšky a délky šly nepatrně dolů. 

Interiér nám jde pro změnu ruku v ruce s verzemi A6 nebo A8, což odkazuje na jednoduchý, avšak přitom stále pestrý vzhled. Jednou z novinek jsou masážní sedadla a druhou například audio s 10 reproduktory. Součástí příplatkové výbavy pak je čtyřzónová klimatizace, kožené čalounění, vyhřívání předních sedadel či zadní kamera.

Samotné srdce vozu nám tvoří vznětový třílitrový šestiválec o výkonu 210 kW (286 koní) a 620 Nm točivého momentu. Samozřejmostí je osmistupňová automatická převodovka a pohon všech čtyř kol se samosvorným mezinápravovým diferenciálem. 

Přesuneme-li se o pár měsíců dopředu (řádově jaro 2019), paleta motorů by se nám do té doby měla rozšířit o turbodiesel s výkonem 170 kW a zážehový třílitr s výkonem 250 kW. 

Audi si svého nového miláčka cení na 1 945 900 Kč, přičemž se jedná o základní hodnotu bez jakéhokoliv příplatkového balení. Kdybychom si chtěli objednat všechny vymoženosti, výsledná cena by mohla narůst až o 200 tisíc. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení