Slovinská automobilka představila nový supersportovní vůz. Doprovází ho 900 koní!

Ačkoliv nám Slovinsko z toho auto-moto světa zcela až tak nevyčuhuje, tak přesto nechce zůstat se svými nápady pozadu. Nyní z její produkce vyšel jeden univerzální kousek, který chce konkurovat současné špičce.

Jedná se o vůz s krycím názvem TS 900 H Apex, za jehož vývojem stojí firma Tushek. Ta vznikla teprve v roce 2012 a doprovázela ji velká vize. Ta se pomalu začíná měnit ve skutečnost.

S novinkou, jejíž oficiální vzhled si můžeme prohlédnout na přiložených obrázcích, se poprvé setkáme na autosalonu ve Velké Británii již toto září. Vůz bude doprovázen dveřmi otevírajícími se nahoru a pod kapotou ohromným osmiválcem s celkovým výkonem 937 koňských sil.

Automobilka uvádí, že její kousek bude schopný zrychlit z klidu na sto za 2,5 sekundy, přičemž maximálka vyvrcholí při 379 km/h. Veškerou sílu na silnici dostaneme skrze šestistupňovou závodní převodovku.

Design vozu je bezpochyby špičkový. Doprovází ho dramatické detaily, sportovní nádech, nízký podvozek a velké zadní křídlo.

Auto by mělo být údajně dostupné ve dvou provedeních. O jaké přesně půjde, to nám prozradí až britský autosalon. Co však víme už nyní, je to, že se nepočítá s homologací pro běžné městské ježdění.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení