Slovinská automobilka představila nový supersportovní vůz. Doprovází ho 900 koní!

Ačkoliv nám Slovinsko z toho auto-moto světa zcela až tak nevyčuhuje, tak přesto nechce zůstat se svými nápady pozadu. Nyní z její produkce vyšel jeden univerzální kousek, který chce konkurovat současné špičce.

Jedná se o vůz s krycím názvem TS 900 H Apex, za jehož vývojem stojí firma Tushek. Ta vznikla teprve v roce 2012 a doprovázela ji velká vize. Ta se pomalu začíná měnit ve skutečnost.

S novinkou, jejíž oficiální vzhled si můžeme prohlédnout na přiložených obrázcích, se poprvé setkáme na autosalonu ve Velké Británii již toto září. Vůz bude doprovázen dveřmi otevírajícími se nahoru a pod kapotou ohromným osmiválcem s celkovým výkonem 937 koňských sil.

Automobilka uvádí, že její kousek bude schopný zrychlit z klidu na sto za 2,5 sekundy, přičemž maximálka vyvrcholí při 379 km/h. Veškerou sílu na silnici dostaneme skrze šestistupňovou závodní převodovku.

Design vozu je bezpochyby špičkový. Doprovází ho dramatické detaily, sportovní nádech, nízký podvozek a velké zadní křídlo.

Auto by mělo být údajně dostupné ve dvou provedeních. O jaké přesně půjde, to nám prozradí až britský autosalon. Co však víme už nyní, je to, že se nepočítá s homologací pro běžné městské ježdění.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky