Seznamte se s novým supersportem! Je jím Apollo Intensa Emozione

Model, na nějž budete myslet i při spaní. Apollo je zpátky a tentokrát se pochlubilo něčím, co nejenže vypadá elegantně, ale navíc se prezentuje velice silným motorem. Krom toho, že se jedná o limitovanou edici a bude takřka nedostupné, se můžeme alespoň podívat na pár detailů. 

Projednou začneme trochu netradičně, a to tím, že se rovnou podíváme na pořizovací cenu, jež je spjata s tímto ultrarychlým vozem. Německá automobilka vyhlásila vstupní částku na 2,3 milionů euro (nějakých 57 milionů korun českých), což z tohoto modelu dělá v rámci desítičlenné edice ještě větší unikát. A aby toho nebylo málo, na obrázcích vidíte naprostý originál, při jehož výrobě se začínalo tzv. od podlahy. Žádná část na nic nenavazuje, nemá svého předchůdce a pravděpodobně se nedočká ani svého nástupce. 

Vzhled vozidla jen podtrhuje jeho maximální funkčnost, s níž se již brzy bude prohánět po evropských silnicích. Vše je podmíněno skvělé jízdní dynamice, na níž navazuje agresivní vzhled. Poutavé jsou zejména přední otvory pro nasávání vzduchu, obrovské zadní křídlo či trojice koncovek výfuku. Jak je vidno, vše je podřízeno aerodynamice, nemluvě o extrémně nízké hmotnosti vozidla, která činí pouhých 1250 kilogramů. 

Pod kapotou se nám představí atmosfericky plněný dvanáctiválec o objemu 6,3 litru, jenž produkuje výkon 720 koní a 760 Nm točivého momentu. Na silnici to přeneseme prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové převodovky (tu nám prezentují páčky pod volantem), díky níž auto zvládne zrychlení z nuly na sto za 2,7 sekundy. Takto bychom mohli počkat až do maximální rychlosti, jejíž hranice činí 333 km/h. O zastavení se nám naopak starají karbon-keramické brzdy, s nimiž přišla společnost Brembo. 

Když se podíváme dovnitř, uvítá nás tu působivé červenobílé zbarvení, krajní LED osvětlení, velký dvanáctipalcový display infotainmentu, menší pětipalcový display pro ovládání ventilace a sportovní volant, který tvoří jakýsi mix klasického volantu a formulí 1. Zažitek z řízení tohoto vozu bude o to ojedinělšjí, když se dozvíte, že sedačky budou navržené přesně vám na míru. 

Jestli vás těchto pár detailů ještě neohromilo, můžete si počkat na další veřejné testování, jehož se potenciální zákazník může stát přímým svědkem. Kromě vysoké ceny je s Apollem spojen i v rámci balíčku výlet na ty nejlepší závodní okruhy, kde bude právě Intensa Emozione ještě testován. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení