Seznamte se s novým supersportem! Je jím Apollo Intensa Emozione

Model, na nějž budete myslet i při spaní. Apollo je zpátky a tentokrát se pochlubilo něčím, co nejenže vypadá elegantně, ale navíc se prezentuje velice silným motorem. Krom toho, že se jedná o limitovanou edici a bude takřka nedostupné, se můžeme alespoň podívat na pár detailů. 

Projednou začneme trochu netradičně, a to tím, že se rovnou podíváme na pořizovací cenu, jež je spjata s tímto ultrarychlým vozem. Německá automobilka vyhlásila vstupní částku na 2,3 milionů euro (nějakých 57 milionů korun českých), což z tohoto modelu dělá v rámci desítičlenné edice ještě větší unikát. A aby toho nebylo málo, na obrázcích vidíte naprostý originál, při jehož výrobě se začínalo tzv. od podlahy. Žádná část na nic nenavazuje, nemá svého předchůdce a pravděpodobně se nedočká ani svého nástupce. 

Vzhled vozidla jen podtrhuje jeho maximální funkčnost, s níž se již brzy bude prohánět po evropských silnicích. Vše je podmíněno skvělé jízdní dynamice, na níž navazuje agresivní vzhled. Poutavé jsou zejména přední otvory pro nasávání vzduchu, obrovské zadní křídlo či trojice koncovek výfuku. Jak je vidno, vše je podřízeno aerodynamice, nemluvě o extrémně nízké hmotnosti vozidla, která činí pouhých 1250 kilogramů. 

Pod kapotou se nám představí atmosfericky plněný dvanáctiválec o objemu 6,3 litru, jenž produkuje výkon 720 koní a 760 Nm točivého momentu. Na silnici to přeneseme prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové převodovky (tu nám prezentují páčky pod volantem), díky níž auto zvládne zrychlení z nuly na sto za 2,7 sekundy. Takto bychom mohli počkat až do maximální rychlosti, jejíž hranice činí 333 km/h. O zastavení se nám naopak starají karbon-keramické brzdy, s nimiž přišla společnost Brembo. 

Když se podíváme dovnitř, uvítá nás tu působivé červenobílé zbarvení, krajní LED osvětlení, velký dvanáctipalcový display infotainmentu, menší pětipalcový display pro ovládání ventilace a sportovní volant, který tvoří jakýsi mix klasického volantu a formulí 1. Zažitek z řízení tohoto vozu bude o to ojedinělšjí, když se dozvíte, že sedačky budou navržené přesně vám na míru. 

Jestli vás těchto pár detailů ještě neohromilo, můžete si počkat na další veřejné testování, jehož se potenciální zákazník může stát přímým svědkem. Kromě vysoké ceny je s Apollem spojen i v rámci balíčku výlet na ty nejlepší závodní okruhy, kde bude právě Intensa Emozione ještě testován. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky