Přepychový Bentley Bentayga byl jmenován nejrychlejším SUV světa

Přetahování o status nejrychlejšího auta současnosti pokračuje, a to nejen mezi supersportovními vozy, ale i mezi sportovně užitkovými vozy. Poslední, kdo na čele tohoto žebříčku seděl, bylo Lamborghini Urus. S tím je však teď už konec.

Bentley Bentayga Speed je speciálně upravenou verzí od britské automobilky, která chtěla opět o něco posunout své hranice možností. Vyšší výkony zde doplňuje i vyšší rychlost a do toho všeho se nezapomíná ani na maximální pohodlí.

K nové variantě byly přidány sportovní vlastnosti všude, kde se to jenom dalo. Upraven byl jak motor, tak i podvozek, jenž se dočkal lepšího odpružení. Vzadu nám pak přibyl sportovní výfuk. To vše doprovází automatická osmistupňová převodovka.

Bentayaga je schopná zrychlit z klidu na sto za 3,9 sekundy. Podstatná je ovšem ta nejvyšší možná rychlost a ta zaznamenala hodnotu 306 km/h. Samo auto se přitom může pochlubit výkonem 626 koní, což je o 15 méně, než má Urus. Maximálka ovšem šla ve prospěch britské značky.

Z těch designových změn musíme vyzvednout ještě nová dvaadvacetipalcová kola a v interiéru stále neodolatelný luxus, jenž doprovází více karbonových prvků, sedadla z alcantary či zároveň nejnovější asistenční systémy.

Kdo další se pokusí rekord překonat, to je pro tuto chvíli jen otázkou. Jisté ovšem je, že závody o nejrychlejší vozidla stále pokračují a budoucnost pro nás skrývá ještě několik velkých překvapení.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení