Porsche Taycan se chystá uchvátit širokou veřejnost, pod kapotou má mít až 600 koní

Další den a další ohromné překvapení ze světa motosportu. Na trh se má totiž co nevidět dostavit velmi očekávané Porsche Taycan, jehož sportovní vlastnosti zaujmou nejednoho zákazníka.

První verze nového piráta silnic by měla veřejnost spatřit ještě letos v létě. Zatím jsme si mohli vychutnat jen několik uniklých údajů zveřejněných na Festivalu rychlosti, jenž se tradičně koná v Goodwoodu. 

Dle úvodních ohlasů se má jednat o revoluční elektromobil, pod jehož kapotou se budou skrývat dvě kapacitní verze. Interiér pak bude doplněn až o pět designových stylů. O jaké se však jedná, na to je ještě poněkud brzy.

Akumulátory se budou moct pochlubit nejprve kapacitou 80 kWh, s níž budou prodávány vozy o výkonu 240 a 280 kW, a následně kapacitou 96 kWh, která bude naladěna na 319 a 360 kW. První zmíněná verze bude spojena výhradně s pohonem zadních kol, druhá a silnější varianta se už poveze na všech čtyřech.

Co by nemělo uniknout oku naší pozornosti, to je i verze Turbo, která se dostaví o něco později, ale zato se pochlubí výkonem 447 kW, tedy necelými 600 koňmi. I zde bude pohon spjat se všemi čtyřmi koly.

Co se dojezdu týče, auto by mělo ujet až 515 km. Neméně pozoruhodný je i údaj o zrychlení, jenž nás odkazuje na 3,2 sekundy při porovnání z klidu na sto. Dvoustovku auto zvládne údajně již za 10 sekund.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení