Porsche Taycan ohromilo vybavením, k dispozici bude až pět displejů!

Unikátní Porsche Taycan, jenž mohli diváci spatřit poprvé na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, nám odhalilo více ze své výbavy. Na tento přelomový elektromobil se dozajista budou všichni těšit.

Luxusní interiér se ponese již na nové moderní vlně, která dává přednost prostornosti a displejům. Porsche uvádí, že veškeré ovládání bude možné buďto pomocí dotyku, nebo pomocí hlasu. Jediné tři páčky, jež se zde objeví, najdeme pod volantem.

Hlavní přístrojový štít nabral větších rozměrů, než jsme doposud byli zvyklí. Teď je obrazovka delší než samotný volant. Je to dáno z toho důvodu, že nyní máme po krajích přístroje dotykové ovladače.

Hlavní novinku tvoří dotykový displej u sedadla spolujezdce, kterým se budou dát vesměs ovládat všechny ostatní displeje v autě. Jaké funkce nám však nabídne, to zatím nikdo netuší.

Chybět nebude ani pátý displej, jenž je součástí příplatkové výbavy. Ten se vztahuje k čtyřzónové klimatizaci. Zájemcům bude namontován před zadní sedačky, a jak už název napovídá, ovládat jím budeme teplotu vzduchu v zadní části auta.

Porsche Taycan se nám představí v několika výkonnostních provedeních. To nejlepší by mělo disponovat výkonem 360 kW, který bude doplněn výhradně o pohon zadních kol. A protože se jedná o elektromobil, za zmínku určitě stojí, že vozidlo by mělo být schopné na jedno nabití ujet až 515 km.

Příliš fotografií zatím k dispozici není, avšak je to z toho důvodu, že automobilka svůj klenot doposud oficiálně nepředstavila. Tento nedostatek by měl být napraven již během září, kdy se rovněž dozvíme jeho případnou cenu.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky