Porsche Taycan ohromilo vybavením, k dispozici bude až pět displejů!

Unikátní Porsche Taycan, jenž mohli diváci spatřit poprvé na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, nám odhalilo více ze své výbavy. Na tento přelomový elektromobil se dozajista budou všichni těšit.

Luxusní interiér se ponese již na nové moderní vlně, která dává přednost prostornosti a displejům. Porsche uvádí, že veškeré ovládání bude možné buďto pomocí dotyku, nebo pomocí hlasu. Jediné tři páčky, jež se zde objeví, najdeme pod volantem.

Hlavní přístrojový štít nabral větších rozměrů, než jsme doposud byli zvyklí. Teď je obrazovka delší než samotný volant. Je to dáno z toho důvodu, že nyní máme po krajích přístroje dotykové ovladače.

Hlavní novinku tvoří dotykový displej u sedadla spolujezdce, kterým se budou dát vesměs ovládat všechny ostatní displeje v autě. Jaké funkce nám však nabídne, to zatím nikdo netuší.

Chybět nebude ani pátý displej, jenž je součástí příplatkové výbavy. Ten se vztahuje k čtyřzónové klimatizaci. Zájemcům bude namontován před zadní sedačky, a jak už název napovídá, ovládat jím budeme teplotu vzduchu v zadní části auta.

Porsche Taycan se nám představí v několika výkonnostních provedeních. To nejlepší by mělo disponovat výkonem 360 kW, který bude doplněn výhradně o pohon zadních kol. A protože se jedná o elektromobil, za zmínku určitě stojí, že vozidlo by mělo být schopné na jedno nabití ujet až 515 km.

Příliš fotografií zatím k dispozici není, avšak je to z toho důvodu, že automobilka svůj klenot doposud oficiálně nepředstavila. Tento nedostatek by měl být napraven již během září, kdy se rovněž dozvíme jeho případnou cenu.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení