Nový Ford Mustang Bullitt k nám dorazí v limitované edici

Na speciální edici, jejíž jméno vychází z legendárního filmu „Bullittův případ“, se mohou těšit i zákazníci v Evropě. Pod kapotou ukrývá 475 koní, k dispozici bude výhradně s manuální převodovkou a v Česku se představí na začátku října. 

Dnešní den nás dělí přesně padesát let od premiéry filmu slavné automobilové honičky v hlavní roli se Stevem McQueenem a druhá největší americká automobilová společnost se na tuto událost rozhodla zareagovat svým novým unikátním modelem. Ten se v Ženevě představil po boku Mustangu GT fastback 1968, avšak samotná technika Bullittu vychází z modelu Mustang GT Premium. 

Pod kapotou nás přivítá pětilitrový vidlicový osmiválec, který je naladěn na 475 koní (349 kW) a 569 Nm točivého momentu. Veškerá síla motoru je pak přenášena na zadní kola přes šestistupňovou manuální převodovku, pomocí níž můžeme auto rozjet až na 262 km/h. Pro evropskou specifikaci budou tato čísla nepatrně nižší. Prozatím se mluví o hodnotách 464 koní a 529 Nm. 

Specifické vlastnosti nového Bullittu tvoří světle zelená barva (která by měla být později doplněna i o černou), 19palcová kola, černá maska chladiče (bez klasického loga), červené brzdové třmeny, chromované lišty na bocích či okolo mřížky chladiče a v neposlední řadě i jedinečný zvuk motoru. 

Uvnitř se setkáme se zeleným prošíváním, jež vhodně doplňuje celkový vzhled interiéru, koženým volantem a digitálním přístrojovým štítem tvořeným 12palcovým displejem. Za menší příplatek nám pak automobilka vůz vybaví navíc elektronickým paketem s navigací, bezpečnostních systémem pro sledování mrtvého úhlu, pokročilým hudebním systémem, závodními sedadly Recaro nebo adaptivním podvozkem. 

Prodej Fordu Mustang Bullitt odstartuje na domácím území již v létě a do Evropy by měl dorazit někdy v průběhu podzimu. Ceny vozu nám zatím však zůstávají neznámé, stejně tak i počet limitovaných kousků. První informace ze zahraničí nás ale informují o tom, že to bude o pár stovek dolarů více, než je cena GT Premium. A ta činí 43,990 USD - v přepočtu tedy 900 tisíc korun. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení