Nový Ford Mustang Bullitt k nám dorazí v limitované edici

Na speciální edici, jejíž jméno vychází z legendárního filmu „Bullittův případ“, se mohou těšit i zákazníci v Evropě. Pod kapotou ukrývá 475 koní, k dispozici bude výhradně s manuální převodovkou a v Česku se představí na začátku října. 

Dnešní den nás dělí přesně padesát let od premiéry filmu slavné automobilové honičky v hlavní roli se Stevem McQueenem a druhá největší americká automobilová společnost se na tuto událost rozhodla zareagovat svým novým unikátním modelem. Ten se v Ženevě představil po boku Mustangu GT fastback 1968, avšak samotná technika Bullittu vychází z modelu Mustang GT Premium. 

Pod kapotou nás přivítá pětilitrový vidlicový osmiválec, který je naladěn na 475 koní (349 kW) a 569 Nm točivého momentu. Veškerá síla motoru je pak přenášena na zadní kola přes šestistupňovou manuální převodovku, pomocí níž můžeme auto rozjet až na 262 km/h. Pro evropskou specifikaci budou tato čísla nepatrně nižší. Prozatím se mluví o hodnotách 464 koní a 529 Nm. 

Specifické vlastnosti nového Bullittu tvoří světle zelená barva (která by měla být později doplněna i o černou), 19palcová kola, černá maska chladiče (bez klasického loga), červené brzdové třmeny, chromované lišty na bocích či okolo mřížky chladiče a v neposlední řadě i jedinečný zvuk motoru. 

Uvnitř se setkáme se zeleným prošíváním, jež vhodně doplňuje celkový vzhled interiéru, koženým volantem a digitálním přístrojovým štítem tvořeným 12palcovým displejem. Za menší příplatek nám pak automobilka vůz vybaví navíc elektronickým paketem s navigací, bezpečnostních systémem pro sledování mrtvého úhlu, pokročilým hudebním systémem, závodními sedadly Recaro nebo adaptivním podvozkem. 

Prodej Fordu Mustang Bullitt odstartuje na domácím území již v létě a do Evropy by měl dorazit někdy v průběhu podzimu. Ceny vozu nám zatím však zůstávají neznámé, stejně tak i počet limitovaných kousků. První informace ze zahraničí nás ale informují o tom, že to bude o pár stovek dolarů více, než je cena GT Premium. A ta činí 43,990 USD - v přepočtu tedy 900 tisíc korun. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky