Nové BMW X5 G05 dbá na komfort a pohodlí celé rodiny

Interní označení F15 je dnes již minulostí, neboť jak bývá zvykem, když se představí nová verze, je to právě ona, kdo zaujme veškerou pozornost. A vozu, který se nám prezentuje pod krycím názvem X5, se to opravdu povedlo!

Vše začíná u kvality jízdy a pokračuje přes prostorný interiér až k pohodlným sedačkám. Toto všechno korunují nejen klasické, ale i pokročilé asistenční systémy, s nimiž si naše putování po světě o něco více ulehčíme a vychutnáme.

Podíváme-li se na rozměry, délka nám v porovnání se starší sesterskou verzí narostla o 36 mm (na celkových 4922), do šířky jsme poskočili o 66 mm (2004 mm celkově) a ani při výšce jsme nezůstali pozadu (na 1745 mm). Co se týká vzdálenosti mezi oběma nápravami, zde je uváděna délka 2975 mm.

Jak už bylo naznačeno, toto rozšiřování se dotklo také interiéru, kde naši atmosféru budou doplňovat elegantní a pohodlná sedadla. Sklopíme-li pak ta zadní, v tu ránu máme k dispozici až 1860 litrů objemu. Pouze u zavazadlového prostoru se nám tato hodnota ustálila na 645 litrech.

Doposud si můžeme vybrat mezi čtyřmi pohonnými jednotkami, přičemž tři z nich zamířily do Evropy. Mezi nimi jsou dva benzinové motory (třílitrový šestiválec X5 xDrive40i o výkonu 340 koní a 4,4litrový osmiválec xDrive50i o výkonu 462 koní) a jeden naftový (třílitr xDrive30d naladěný na výkon 265 koní). Všechny verze jsou pak spárovány s automatickou osmistupňovou převodovkou a jsou dodávány s pohonem všech čtyř kol.

Zákazníci se nadále mohou těšit na zcela nový ryze digitální přístrojový panel, novou generaci head-up displeje, laserová světla s dosvitem až přes 500 metrů (na požádání) nebo off-road paket (na požádání).

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení