Nová generace Mercedesu GLE láká na bohatý interiér

Druhé vydání od slavného německého výrobce automobilů konečně spatřilo světlo světa. Stalo se tak ve Stuttgartu, odkud postupně od příštího roku budou putovat první kousky mezi zákazníky.

Jelikož se jedná o druhé pokračování, můžeme počítat s upgradem první verze. Auto nám narostlo zejména v rozměrech, a to o 39 mm do délky (celkově 4939 mm), do šířky o 7 mm a v rozvoru náprav o 20 mm.

Třícípá hvězda k nám nadále zamíří ve třech provedeních. V každém z nich bude figurovat třílitrový šestiválec s pohonem všech čtyř kol. Nejslabší verze bude doprovázena výkonem 272 koní, silnější 330 koní a vrcholná řada až 435 koní. Ta nebude chybět ještě dvojice turbodmychadel.

Jak se dalo očekávat, všechny nové modely se ponesou na velkých kolech, které budou doprovázeny dvaadvacetipalcovými disky. Standardně můžeme počítat s ocelovými pružinami, a kdybychom si chtěli připlatit, tak i s aktivním podvozkem e-Active Body Control.

Díky nárůstu rozměrů se nám zvětšil i prostor v interiéru. Zavazadelník nabídne 655 litrů volného místa, a pokud k tomu sklopíme i sedadla, dostaneme se na hodnotu až 1790 litrů, což je o 70 více, než tomu bylo u předchůdce.

Případní zájemci si vůz mohou pořídit za cenu 61 tisíc dolarů. Se všemi vylepšeními se může vyšplhat až na 76 tisíc (1,7 milionu korun).

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení