Nissan Juke Nismo RS! Agresivnější facelift zavítal do Ženevy

Nissan přichází s agresivnější formou modelu Juke Nismo. Ten dostává přízvisko RS, má výkon 160 kW a nabídne i samosvor. 

Nissan na ženevském autosalonu představí dvě novinky, Nissan Juke Nismo a Nissan Juke Nismo Rs. Druhý ze zmiňovaných modelů je o 13 kW výkonnější. Pokud budete mít manuální převodovku s pohonem předních kol, můžete si připočítat i 30 Nm (celkově 280 N.m). V případě pohonu na všechny čtyři kola (obsahuje nejnovější generaci bezestupňové převodky Xtronic) se jedná o 250 N.m.Motor zůstává stejný. Bavíme se o přeplňovaném 1.6 DIG-T. Ale přesto se dočkal drobných změn. Ty se týkají zesílení z 147 na 160 kW. Zákazníci, kteří si pořídí automobil s pohonem na přední kola, se mohou těšit na mechanický samosvorný diferenciál. Vůz si polepšil i ve výfukových mechanismech, jenž mají údajně produkovat agresivnější zvuk. Mezi další inovace lze zařadit naříklad tužší karoserii, vylepšené tlumiče a pružiny nebo zvětšené přední kotouče.Vybírat si budete mezi třemi barvami karoserie. Jedná se o stejnou nabídku jako u Juke Nismo, tedy bílou, černou a šedou. Pokud si připlatíte, dostanete skořepinová sedadla (značky Recaro), parkovacího asistenta, který disponuje čtyřmi kamerami Around View Monitor, xenonové světlomety a Safety Shield (sada bezpečnostních pomůcek). Celkově je RS agresivnější a nabízí i větší zavazadlový prostor. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky