Nissan GT-R50 je unikátním konceptem pro pár vybraných

Tak jako si každý z nás rád naděluje dárky, tutéž myšlenku sdílel i Nissan společně s designerským studiem Italdesign, s nímž sestrojil unikátní vůz na počest svých padesátin.

Ačkoliv nám první snímky nám byly odhaleny již během léta, až nyní si můžeme říct, na co se pár vybraných, kteří budou mít to štěstí se v tomto jedinečném kousku projet, může těšit.

Původní myšlenkou bylo světu představit automobil bez jakýchkoliv hranic, čehož se technici při své konstrukci drželi. Základ nám zde tvoří poslední verze GT-R, jež čerpá z několika dalších výhod a vylepšení.

Pod kapotou se nám schovává 3,8 litrový šestiválec VR38DETT naladěný na výkon 720 koní a 780 Nm maximálního točivého momentu.

Auto pak bude stát na jednadvacetipalcových kolech s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport o uváděném rozměru 255/35 R21 vpředu a 285/30 R21 vzadu. K tomu je ve většině případů uváděno i dvoubarevné lakování.

Vedle navýšeného výkonu o 110 koní oproti původnímu modelu nám bohužel chybí údaj o rychlosti, k němuž se snad dostaneme časem.

Co se týče ostatních vylepšení, hovoří se o posílené převodovce, brzdovém systému a obecně také lehčí konstrukci, neboť nám zde přibylo více karbonových doplňků.

S ohledem na cenu můžeme prozradit, že se jedná o nejdražší hračičku v historii značky. Její hodnota se vyšplhala na 900 tisíc euro, což v přepočtu dělá přibližně 25,5 milionu korun. Těšit se z ní bude moct ovšem jen padesát určených šťastlivců, jimž bude vůz doručen nejpozději začátkem roku 2020.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení