Nissan GT-R50 je unikátním konceptem pro pár vybraných

Tak jako si každý z nás rád naděluje dárky, tutéž myšlenku sdílel i Nissan společně s designerským studiem Italdesign, s nímž sestrojil unikátní vůz na počest svých padesátin.

Ačkoliv nám první snímky nám byly odhaleny již během léta, až nyní si můžeme říct, na co se pár vybraných, kteří budou mít to štěstí se v tomto jedinečném kousku projet, může těšit.

Původní myšlenkou bylo světu představit automobil bez jakýchkoliv hranic, čehož se technici při své konstrukci drželi. Základ nám zde tvoří poslední verze GT-R, jež čerpá z několika dalších výhod a vylepšení.

Pod kapotou se nám schovává 3,8 litrový šestiválec VR38DETT naladěný na výkon 720 koní a 780 Nm maximálního točivého momentu.

Auto pak bude stát na jednadvacetipalcových kolech s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport o uváděném rozměru 255/35 R21 vpředu a 285/30 R21 vzadu. K tomu je ve většině případů uváděno i dvoubarevné lakování.

Vedle navýšeného výkonu o 110 koní oproti původnímu modelu nám bohužel chybí údaj o rychlosti, k němuž se snad dostaneme časem.

Co se týče ostatních vylepšení, hovoří se o posílené převodovce, brzdovém systému a obecně také lehčí konstrukci, neboť nám zde přibylo více karbonových doplňků.

S ohledem na cenu můžeme prozradit, že se jedná o nejdražší hračičku v historii značky. Její hodnota se vyšplhala na 900 tisíc euro, což v přepočtu dělá přibližně 25,5 milionu korun. Těšit se z ní bude moct ovšem jen padesát určených šťastlivců, jimž bude vůz doručen nejpozději začátkem roku 2020.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky