Nejrychlejší auto budoucnosti prakticky už není ani auto. Poháněno je proudovým motorem

Bloodhound SSC je tou novinkou, která ani nebude tak útočit na automobilový trh, jako má v plánu útočit na rekordy. Prohánět se tedy bude výhradně po poušti.

Jak to známe z mnohých filmů či dokumentů, kde jsme měli možnost vidět způsob, jak se lámou rekordy, i tohle bude podobný případ.

„Raketa“ Bloodhound SSC, která je poháněna proudovým motorem, hodlá atakovat rychlostní hranici 1600 km/h. Zrychlení přitom nemá vyšší než většina sportovních vozů, s nimiž se potkáváme běžně po světě.

Většina aut totiž používá kola k pohonu, kdežto tady jsou pouze „nastrčená“. Zrychlení z klidu na sto tedy Bloodhound zvládne za 6,3 sekundy, ale postupně to začne rozpalovat až do astronomických hodnot.

Rychlosti 322 kilometrů v hodině auto dosáhne lehce po třinácti vteřinách, 500 km/h po necelých dvaceti. Na tisícovku by se mělo dostat za 50 vteřin. Tachometr by měl pak i nadále stoupat, doposud by se však jednalo o pouhé odhady.

K ostrému testu by se měl Bloodhound pustit až v roce 2021. Divit bychom se však nemohli, kdyby i tento termín byl pouze předčasný. Vše záleží na sponzorských smlouvách a spolupráce se v době koronavirové krize zpomalily.     

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení