Mercedes CLA vítá ve své druhé generaci více prostoru a sportovnější rysy

Jako všude jinde, i zde se šlo s dobou, když bylo na čase, aby byla světu odhalena v pořadí již druhá generace slavné německé stáje, která se každoročně chlubí jen těmi nejlepšími kousky. Jeden z poslední nese název Mercedes CLA a vychutnají si ho zejména příznivci luxusu.

Podstatné jsou pro nás délkové parametry, které jak už bylo řečeno, mluví více z toho sportovního hlediska. Do délky nám v porovnání s předchůdcem auto narostlo o 48 mm, do šířky o 53 mm a v případě výšky se naopak snížilo o 4 mm.

S ohledem na nižší podvozek tu mluvíme také o lepší aerodynamice, s níž splyne řidič mnohem více s vozovkou, což je účelem každého moderního vozu.

Na první pohled by nás mohlo zaujmout o něco málo agresivnější pojetí designu, jemuž nechybí větší maska chladiče, zúžené světlomety a samozřejmě také fascinující boční siluety, které se nechaly inspirovat bratrskou verzí, a sice modelem CLS.

Během premiéry automobilka svůj vůz uvedla za doprovodu dvoulitrového zážehového čtyřválce o výkonu 224 koní. Nabídka motorů by se však měla v průběhu roku ještě rozšiřovat, což bude jenom dobře.

Co se cenové relace týče, ty měly být původně odhaleny až v průběhu léta, nicméně první informace (počínaje základní nabídkou) hovoří o necelých sedm seti tisících korun. V rámci provedení a pokročilejší výbavy se tato hodnota může vyšplhat až na jeden milion.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení