Mercedes-AMG G63 - vrcholný model třídy G má parametry supersportů

Pro ženevský autosalon byl odhalen další model, který tam zažije svou premiéru. Mercedes-AMG G63 se sice podobá svému předchůdci, avšak jeho výkon vytře zrak nejednomu supersportu. 

Pod kapotou najdeme osvědčený motor, který tvoří čtyřlitrový, dvakrát přeplňovaný osmiválec, jenž je naladěný na výkon 585 koní (430 kW) a 850 Nm točivého momentu. Jedná se o ten samý motor, s nímž jsme se poprvé setkali ve sportovním kupé AMG GT, ovšem jen otáčky jsou vyšší. Není tedy divu, že tento vůz zrychlí z klidu na stovku za pouhé 4,4 vteřiny a dosahuje nejvyšší povolené rychlosti 220 (respektive 240 s paketem AMG Driver) kilometrů v hodině. 

Ačkoliv se legendární třída G postupem času stává spíše designovou záležitostí, s níž bychom si každý den měli vychutnat běžnou jízdu po silnicích, ani na terén se v tomto případě nezapomíná. G63 se může pochlubit třemi uzavíratelnými diferenciály, redukcí do těžkého terénu či adaptivním podvozkem. Výjimku netvoří ani několik (terénních) jízdních režimů, které jsou přizpůsobeny jízdě v písku, na sněhu nebo po skalách. 

O převod veškeré hnací síly na vozovku se nám stará devítirychlostní automatická převodovka AMG Speedshift TCT 9G a speciálně naladěný systém 4MATIC. Neodmyslitelnou součástí je také pohon všech čtyř kol, kde je točivý moment rozdělen v poměru 40-60 % mezi přední a zadní nápravu. Ve standardní verzi je auto dodáváno s 22palcovými pneumatikami. 

Co by nás na venek mohlo oproti předchůdci ještě zaujmout, jsou ostřejší detaily, přepracovaná maska chladiče, prakticky nový nárazník a zvětšené otvory pro příchod vzduchu. Lehkým překvapením jsou netypické výstupy koncovek výfuku, jež „trčí“ z boku vozu a mohly by se stát mírnou překážkou při jízdě v náročnějším terénu. Vzhled se poté dá ještě doladit příplatkovou výbavou, jejíž součástí je například Night package, díky němuž získáte ztmavená přední i zadní světla.

Nový Mercedes-AMG G63 si odbude svou premiéru ve Švýcarsku na ženevském autosalonu, jež je na programu 8. března 2018. Objednávky budou přijímány o deset dní později a k prvním zákazníkům se vůz dostaví již začátkem léta. Co se tedy týká vrcholné interiérové výbavy a výsledné ceny, to nám prozradí až oficiální odhalení. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení