McLaren odhalil nový úžasný kousek ze své sbírky, okna ani střechu u něj nehledejte

Supersportovní vozy jsou nejen známkou rychlosti, ale také známkou luxusu. A právě luxus je pojem, který si každý z nás představí trochu jinak. Nová verze od McLarenu cílí zejména na puristy, i proto je vydána bez oken a bez střechy.

Karoserie nového modelu odkazuje na typické znaky, jaké jsme u této značky zvyklí. Auto na nás dýchá svou lehkostí, rychlostí i ostřejšími tvary. V podstatě jde o žihadlo, jež je nyní doprovázeno stylovou černou barvou.

Automobilka se rozhodla pro jméno Elva. To, že jí nedodala okna, se stalo vůbec poprvé v celé historii britské stáje. Přesto to ještě neznamená, že by si případní zájemci tento nedostatek nemohli dokoupit.

Kdo by se přeci jen rozhodl si auto ponechat otevřené, po pár zkušebních jízdách pochopí, že neudělal chybu. Skvěle propracovaná aerodynamika totiž zajistí, že bude okolní vzduch protékat především po stranách vozu.

Co je pro nás podstatné, je to, že má být Elva homologovaná pro jízdu na běžných silnicích, kde ji bude doprovázet ten pravý zvuk motoru (čtyřlitrový vidlicový osmiválec twin-turbo).   

Protože je auto bez střechy, tak se výrazně snížila celková hmotnost. Za necelé tři sekundy budeme moct zrychlit z klidu na stovku, na dvě stovky pak za 6,7 sekundy.

Zdali byste si chtěli vůz koupit, budete muset zaplatit 1425 milionů liber. To v přepočtu dělá přibližně 42,5 milionu korun českých.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení