McLaren 720S si prošel tuningovou úpravou, jede až 350 km/h

S tuningovými firmami se dnes běžně setkáváme po celém světě, ovšem ne všechny dokáží vzít kus drahocenného kovu a přeměnit jej ve zlato. Společnost Novitec se o to přeci jen pokusila a výsledek rozhodně stojí za to.

Novitec McLaren 720S N-Largo je vozidlem, které je skvělé jak po té designové, tak po té technické stránce. Všechny detaily do sebe ideálně zapadly, a to hlavně díky vynalézavosti úzké skupinky lidí.

Klasický vůz nám nabral trochu větších rozměrů. Konkrétně vepředu se šířka protáhla o 60 mm, vzadu dokonce o 130. Podstatná je však výška, která šla o 35 mm dolů. Na skvělou aerodynamiku si tedy určitě stěžovat nemůžeme.

Společně s úpravami nabral nový směr také design, jehož křivky jsou poněkud ostřejší. Působivé jsou i dramatické výstupy vzduchu, u nichž nelze opomenout ani zcela nový výfukový systém, který vydává o něco hlasitější tóny.

Samotná podstata tuningu by se neobešla bez přidaného výkonu. Novitec jej zvednul o 85 koní, tudíž jich ve výsledku máme 795. K původním 770 Nm pak přibylo dalších 108, ve výsledku tedy 878.

Neméně působivé jsou parametry rychlosti. Auto je schopné zrychlit z klidu na dvě stě za pouhých 7,5 sekundy, přičemž maximální rychlost nám vyvrcholí při 346 km/h.

Co se cenovky týče, tu Novitec na svého drobečka nevylepil, nicméně do světa poputuje jenom 15 kousků. Kdo bude mít o vůz zájem, bude muset mít opravdu velkou kliku.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky