Luxusní navenek, luxusní i uvnitř. Volvo se chlubí svým třímístným konceptem S90 Ambience

Dnes již čínská automobilka poprvé představila svůj nový model na autosalonu v Pekingu a ačkoliv se jedná pouze o koncept, už dnes si od něj představuje velké věci. Ty mohou znamenat velký průlom v automobilovém průmyslu, neboť se jí podařilo propojit tři základní prvky v jeden celkový. Koncept Volvo S90 Ambience má totiž spojovat vizuální, zvukovou i aromatickou složku věci, díky čemuž si jej hned oblíbíte.

Volvo už kdysi avizovalo, že se kromě techniky pokusí své zákazníky upoutat něčím novým, a to „něco“ nyní přichází v naprosto nadčasové formě. Běžná každodenní jízda se vmžiku může změnit ve snový režim prezentující se v naprosté originalitě těch nejnovějších designových trendů, jimž vévodí různé motivy, které se promítají na strop auta, čímž je vytvářen dojem pomyslného střešního okna. Tuto barevnou disco show ambientních motivů si lze vybrat dle vlastní nálady a využít ji třeba i k romantickým chvilkám. Výslednou příjemnou atmosféru lze pak ovládat skrze aplikaci, kterou si nainstalujete do svého mobilního telefonu poté, co si jej propojíte s automobilem. 

A protože se jedná o propojení tří základních složek, na něž technici z čínské stáje lákají nové zákazníky, ta designová stránka věci bude doprovázena jak zvukovou, tak i aromatickou složkou. K dispozici nám bude audiosystém Bowers and Wilkins, jenž si prošel celou řadou úprav, aby byl zdokonalen do té nejlepší představitelné podoby (nově se setkáme s reproduktory například v hlavové opěrce), a vedle něho se představí i ty nejvybranější vůně umocňující kouzelnou jízdu v rámci designového schématu. V základní nabídce jsou čtyři parfémy, jež jsou zabudovány mezi předními sedadly a mají se vždy aktivovat automaticky, jak si je v úvodu zvolíme.

„Náš Ambience Concept byl vytvořen za účelem možnosti individualizace, aby si každý zákazník mohl své oblíbené cestovací prostředí přizpůsobit tomu, co mu nejvíce vyhovuje. Protože je velmi složité navrhovat pro každého zákazníka design vozu podle jeho vlastních představ, přišli jsme s nápadem, který to udělá za nás. Víme, že design má vliv na to, jak se lidé uvnitř vozu cítí, a proto jsme jim to chtěli touto cestou co nejvíce zpříjemnit,“ uvedl Robin Page ze společnosti Volvo Cars. 

Vzhledem k tomu, že automobilka ve své prezentaci kladla důraz právě na tyto detaily, tak o tom, jakou další základní technikou vůz disponuje, neřekla ani slovo. Pro nás se tím moc nemění, jelikož stále hovoříme pouze o konceptu, na němž se bude ještě pracovat, než se představí ve své sériové podobě. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky