Lancia Ypsilon pokračuje v evoluci, tentokrát i s hybridním pohonem

Známá italská značka Lancia se opět rozhodla probudit k životu. Dýchat začala nejnovější variace jejího posledního modelu Ypsilon.

Ač se nám to nemusí zdát, první verze Ypsilonu spatřila světlo světa v roce 2011. Společně ode dne vydání se o vůz začaly zajímat nejen stovky, ba dokonce tisíce lidí.

Přehoupneme-li se do současnosti, není se čemu divit, že se tento čistě italský vůz stal nejprodávanějším na celém Apeninském poloostrovu.

Protože je potřeba věci vždy upgradovat, technici se rozhodli přejít na hybridní pohon, jímž budou cílit na novou skupinku uživatelů.

Základ tvoří litrový tříválec, jenž doprovází výkon 51 kW a 163 Nm točivého momentu. Motor z řady FireFly nadále spolupracuje s šestistupňovou manuální převodovkou.

Hybridní provedení doplňuje dvanáctivoltový elektromotor, který k celkovému výkonu přidává 3,6 kW a během startování spalovacího motoru pomáhá ke zrychlení.

Co se výbavy týče, italská media odhalují, že má auto cílit hlavně na ženy jako doposud. Vůz je vhodný jak ke klidnému městskému cestování, tak i na dlouhé cesty.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení