Lamborghini SC18 je krásou, jíž si užije jenom jeden zákazník

Stalo se tak vůbec poprvé v celé historii slavné značky. Lamborghini chtělo dát najevo, že si také váží svých věrných zákazníků, a proto jednomu vyvolenému vytvořilo vůz přímo na míru.

Copak taková krása může v sobě vůbec ukrývat? Vesměs jde o přepracování modelu Aventador, jenž se může radovat z dračích jízd po silnici, ačkoliv jeho původní složení si volá po jízdě na okruzích.

Automobilka této jedinečné verzi dala krycí název SC18 a inspirace opravdu vede ze závodních vozů. O tom svědčí jak ohromné nádechy na kapotě, tak třeba i aerodynamické tvary.

Pozoruhodné už jen na první dojem je zadní křídlo, které lze jako u většiny podobně vytvořených modelů nastavovat dle potřeby. Závodníci si tak určují, jaký přítlak jim na jaké trati vyhovuje.

Pod kapotou se nám schovává 6,5l dvanáctiválec, s nímž se setkáváme v běžných Aventadorech. Výkon byl stanoven na 770 koní, točivý moment činí 720 Nm.

Pokud bychom měli zůstat u porovnávání, SC18 se pyšní větší dávkou karbonu, díky čemuž rozhodně ubralo na hmotnosti. O kolik však to přesně je, to bychom museli hádat, danou informaci nám automobilka neuvedla.

Fotky jsou asi tak jedinou věcí, jíž se můžeme při pohledu na tuto rozkoš kochat. Jedná se o speciální kousek, který byl vyroben pro jednoho věrného zákazníka.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky