Lamborghini SC18 je krásou, jíž si užije jenom jeden zákazník

Stalo se tak vůbec poprvé v celé historii slavné značky. Lamborghini chtělo dát najevo, že si také váží svých věrných zákazníků, a proto jednomu vyvolenému vytvořilo vůz přímo na míru.

Copak taková krása může v sobě vůbec ukrývat? Vesměs jde o přepracování modelu Aventador, jenž se může radovat z dračích jízd po silnici, ačkoliv jeho původní složení si volá po jízdě na okruzích.

Automobilka této jedinečné verzi dala krycí název SC18 a inspirace opravdu vede ze závodních vozů. O tom svědčí jak ohromné nádechy na kapotě, tak třeba i aerodynamické tvary.

Pozoruhodné už jen na první dojem je zadní křídlo, které lze jako u většiny podobně vytvořených modelů nastavovat dle potřeby. Závodníci si tak určují, jaký přítlak jim na jaké trati vyhovuje.

Pod kapotou se nám schovává 6,5l dvanáctiválec, s nímž se setkáváme v běžných Aventadorech. Výkon byl stanoven na 770 koní, točivý moment činí 720 Nm.

Pokud bychom měli zůstat u porovnávání, SC18 se pyšní větší dávkou karbonu, díky čemuž rozhodně ubralo na hmotnosti. O kolik však to přesně je, to bychom museli hádat, danou informaci nám automobilka neuvedla.

Fotky jsou asi tak jedinou věcí, jíž se můžeme při pohledu na tuto rozkoš kochat. Jedná se o speciální kousek, který byl vyroben pro jednoho věrného zákazníka.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení