Kia Telluride - velikánské SUV, které sveze až osm lidí

Máme-li si představit osm lidí v jednom autě, asi bychom se už spíše bavili o autobusu. Zahledíme-li se však pořádně, o žádný prostředek hromadné dopravy se vůbec nejedná. Nová Kia Telluride je kouzelná díky svému pohodlí, jízdním vlastnostem a také dostatku prostoru.

Auto, jehož podobu můžeme vidět na přiložených obrázcích, vznikalo již od roku 2016. Tehdy světlo světa spatřil první koncept, jehož vlastnosti i design se postupně změnily do nynější podoby, která ladně splyne s ostatními prostornými SUV. Až na tu výjimku, že zde je prostor opravdu ohromným triumfem s velkým T.

Telluride dostalo pohon všech čtyř kol, který podpoří šestiválec o výkonu 214 kW (291 koní). Maximální točivý moment nás odkazuje na hodnotu 355 Nm.

Skvělé provedení se bezpochyby neobejde bez skvělých jízdních režimů, mezi nimiž máme Smart, Eco, Sport, Comfort, Snow a AWD lock.

První, tedy Smart, jak už nám název napovídá, bude vše dělat za nás. Vozidlo samo pozná, jak hnací sílu mezi oběma nápravami poupravit tak, aby byl výsledek co nejjedinečnější. Sport oproti tomu nabídne poměr 65:35 (vpředu/vzadu) a Comfort se Snow 80:20. AWD lock dodá na obě nápravy stejnou sílu.

Uvnitř na nás čeká luxusní výbava, kterou doplňuje jak nová obrazovka infotainmentu, tak i pozoruhodná zvuková sestava, jíž tvoří až deset reproduktorů. V nabídce na přání pak nebudou chybět ani vyhřívaná nebo odvětrávaná sedadla.

O klid na duši se nadále postarají všechny základní moderní bezpečnostní systémy, a to včetně adaptivního tempomatu či head-up displeje. Cenu vozu bychom se měli dozvědět začátkem příštího roku.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení