Kia Telluride - velikánské SUV, které sveze až osm lidí

Máme-li si představit osm lidí v jednom autě, asi bychom se už spíše bavili o autobusu. Zahledíme-li se však pořádně, o žádný prostředek hromadné dopravy se vůbec nejedná. Nová Kia Telluride je kouzelná díky svému pohodlí, jízdním vlastnostem a také dostatku prostoru.

Auto, jehož podobu můžeme vidět na přiložených obrázcích, vznikalo již od roku 2016. Tehdy světlo světa spatřil první koncept, jehož vlastnosti i design se postupně změnily do nynější podoby, která ladně splyne s ostatními prostornými SUV. Až na tu výjimku, že zde je prostor opravdu ohromným triumfem s velkým T.

Telluride dostalo pohon všech čtyř kol, který podpoří šestiválec o výkonu 214 kW (291 koní). Maximální točivý moment nás odkazuje na hodnotu 355 Nm.

Skvělé provedení se bezpochyby neobejde bez skvělých jízdních režimů, mezi nimiž máme Smart, Eco, Sport, Comfort, Snow a AWD lock.

První, tedy Smart, jak už nám název napovídá, bude vše dělat za nás. Vozidlo samo pozná, jak hnací sílu mezi oběma nápravami poupravit tak, aby byl výsledek co nejjedinečnější. Sport oproti tomu nabídne poměr 65:35 (vpředu/vzadu) a Comfort se Snow 80:20. AWD lock dodá na obě nápravy stejnou sílu.

Uvnitř na nás čeká luxusní výbava, kterou doplňuje jak nová obrazovka infotainmentu, tak i pozoruhodná zvuková sestava, jíž tvoří až deset reproduktorů. V nabídce na přání pak nebudou chybět ani vyhřívaná nebo odvětrávaná sedadla.

O klid na duši se nadále postarají všechny základní moderní bezpečnostní systémy, a to včetně adaptivního tempomatu či head-up displeje. Cenu vozu bychom se měli dozvědět začátkem příštího roku.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky