Kia Rio míří do Ženevy se svým novým sportovním provedením

Je to oficiální. Kia veřejnosti představila snímky své nové sportovní varianty a my se s ní poprvé setkáme na blížícím se autosalonu v Ženevě. Kia, jejíž cílem je být jedním z největších výrobců automobilů na světě, se rozhodla zapracovat na svém posledním modelu Rio. Paket GT-Line by měl upoutat oko nejednoho příznivce. 

Specifikace GT-Line by měla navázat na trendy současné doby a pro zájemce o něco více zvýšit atraktivitu celého vozu. Sportovně pojatý nebude jenom zevnějšek, ale také vnitřek, jenž bere inspiraci s modelů GT. I z tohoto důvodu se tu setkáme s prvky, na které za normálních okolností nejsme tak zvyklí. Těmi například mohou být kovové dekory, uhlíková vlákna, sedadla čalouněná černou kůží a látkou nebo nový kůží obšitý volant. 

V souladu s novými prvky jdou ruku v ruce také nejmodernější bezpečnostní systémy, do jejichž nabídky lze zahrnout šest airbagů, asistenta pro zamezení čelním kolizím, funkci pro rozpoznávání chodců, systém pro rozpoznávání únavy a v neposlední řadě se můžeme těšit na autonomní řízení v jednom jízdním pruhu. I v rámci karoserie z vysokopevnostní oceli automobilka Rio považuje za jeden z nejbezpečnějších vozů vůbec. 

Pod kapotou na nás čeká jednolitrový tříválec T-GD o výkonu 88kw/120 koní (dostupný při 6000 otáčkách za minutu) a 172 Nm maximálního točivého momentu (dostupný již od 1500 otáček). To celé bude spolupracovat s šestistupňovou manuální převodovkou.Jedná se prozatím o jedinou dostupnou motorizaci, která bude v dohledné době nabízena. 

Auto se poveze na sedmnáctipalcových kolech, jež budou krásně sladěna s tygří maskou chladiče, LED mlhovými světly, LED světly pro denní svícení, zadním spoilerem a dvojicí hliníkových koncovek výfuku. 

Kdybychom se měli podívat na zatím odhalenou příplatkovou výbavu, v nabídce nechybí vyhřívaný volant a sedadla, veliký dotykový display s funkcí navigace, zadní parkovací kamera či systém pro propojení se smarthphony. 

Na český trh by Kia Rio GT-Line mohla dorazit na přelomu léta. Korejská automobilka by ráda do nabídky zahrnula i benzinový čtyřválec o objemu 1,2 litru, k němuž by byla přiřazena sedmistupňová dvouspojková převodovka. Avšak kdy se tohoto rozšíření dočkáme, to zatím nevíme. Můžeme jenom spekulovat, že to bude do konce roku 2018.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení