Jaguar F-Pace SVR - dravá kočka s extra výkonem

12. 05 2018 | Jaguar pro své SUV F-Pace připravil nové provedení SVR, které bylo oficiálně představeno na letošním autosalonu v New Yorku. Kromě nárůstu výkonnostních parametrů došlo i k několika designovým a technickým úpravám, díky nimž se společně můžeme těšit na zcela nové sportovní zážitky.   

Novinka přicházející k nám z britské stáje se na rozdíl od svých sourozenců může pochlubit zase výraznějšími prvky. F-Pace se totiž dočkal body kitu, který zvýraznil již tak velkou masku chladiče a obohatil ji také o patřičné nasávací otvory v bocích. Auto poté dostalo nový zadní spoiler či nárazník, na němž se setkáme s celou čtveřici koncovek výfuků.

Jak si lze z daných změn povšimnout, vše bylo navrženo tak, aby to přispělo lepšímu proudění vzduchu. Automobilka navíc udává, že kromě aerodynamiky byl posílen i brzdný systém, jemuž nyní vévodí kotouče o průměru 395 mm, nebo podvozek, kde jsou vpředu o 30 % a vzadu o 10 % tužší pružiny.

Pod kapotou na nás čeká kompresorem přeplňovaný zážehový pětilitrový osmiválec, jenž je naladěn na nejvyšší výkon 405 kW (550 koní) a  680 Nm točivého momentu. Vzhledem k uvedeným hodnotám je auto schopné zrychlit z nuly na sto za 4,3 sekundy a dosahuje nejvyšší možné rychlosti 283 km/h. To vše je pochopitelně doprovázeno patřičným zvukovým projevem.

Osmiválec je u F-Pace využíván vůbec poprvé a protože se jedná o těžší motor, hned nám dávají větší smysl zavedené tužší pružiny. Vedle nich se provedení SVR těší z přítomnosti pohonu všech čtyř kol (21 nebo 22 palců) a elektronického aktivního diferenciálu u zadní nápravy. 

I s ohledem na extrémnější výkony a drobné úpravy v exteriéru auto jako takové nepřišlo o svůj komfortní a elegantní nádech, který je ověnčen těmi nejmodernějšími doplňky dnešní vyspělé doby. Uvnitř se setkáme s 10palcovým multimediálním displejem a 12,3palcovým digitálním přístrojovým štítem, sportovními sedačkami a plaketami odkazující na speciální edici. Nechybí ani zábavní prvky společně s možností konektivity. 

Automobilka nám odhalila i cenu. Ta by měla podle britského trhu činit přibližně 75 tisíc liber, což je v přepočtu na naši měnu 2,2 milionu korun. Případní zájemci si novou verzi mohou objednat prakticky ihned.

Autor: Josef Jarkovský

Diskuse

Čtěte více

Zdali je pro vás Ferrari moc obyčejné, nechte ho předělat! Jeden klient to udělal a toto je výsledek

Zdali je pro vás Ferrari moc obyčejné, nechte ho předělat! Jeden klient to udělal a toto je výsledek

Všeobecně platí, že jsou-li vaše kapsy neomezeně hluboké, pak není na světě nic, co by se dalo prohlásit za nemožné. Stejným heslem se řídila i slavná italská automobilka, která se na přání ...

Citroën C5 Aircross: nová vlajková loď značky klade důraz na prostor a techniku

Citroën C5 Aircross: nová vlajková loď značky klade důraz na prostor a techniku

Pohodové rodinné jízdy, maximální bezpečnost, dobrý výkon a spousta nových zážitků. To jsou základní parametry Citroënu C5 Aircross, který se nám sice představil začátkem léta, ...

BMW i8 Roadster; čím vším se nám může pochlubit tento supersportovní vůz budoucnosti?

BMW i8 Roadster; čím vším se nám může pochlubit tento supersportovní vůz budoucnosti?

Jeden klade důraz na techniku, druhý zase na dravost a třetí pro změnu na pohodlí. Ať už se řadíte na jakýkoliv z těchto tří vychytávek, pak vás BMW i8 Roadster o to víc potěší, neboť ...

Mercedes-AMG GT Roadster přichází s novým osmiválcem naladěným na 522 koní

Mercedes-AMG GT Roadster přichází s novým osmiválcem naladěným na 522 koní

Pokud se říká, že by vše mělo být v rovnováze, pak nám totéž platí i u nového miláčka vkusného sportovního modelu od Mercedesu. Německá automobilka nám již kdysi představila klasické ...

Tesla Model 3 Performance nás ohromí svými sportovními schopnostmi

Tesla Model 3 Performance nás ohromí svými sportovními schopnostmi

Výkon, kvalita a bezpečnost. Pokud jde o plnění slibů, pak se Elon Musk nemýlil, když nám přislíbil další působivý přírůstek do rodiny, jenž nám představuje Tesla Model 3 Performance. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení