Hyundai Elentra vítá novou generaci, vzhledově se povedla

V Jižní Korey putuje do výroby zbrusu nová generace Hyundai Elantra. Pro asijský kontinent se jedná o další velký pokrok, který má uchvátit již tak širokou škálu zájemců.

Nová podoba vozu se nese na nadčasovém rytmu, kterému vévodí o něco ostřejší křivky. Ty jsou vidět nejen na kapotě, ale také například v bocích.

Zajímavé je provedení mřížky chladiče, jež kromě dobré aerodynamické funkce také skvěle esteticky doplňuje dvojici LED světlometů.

Oproti svému předchůdci nám Elantra narostla o pár milimetrů nejen do výšky, ale také šířky či délky. Uvnitř tak dostanete malinko více pohodlí, které by vám k naprostému komfortu mohlo chybět.

V interiéru se můžeme těšit na osmipalcový displej infotainmentu a podobně velkou obrazovku i na přístrojovém panelu. Zájemci si rovněž užijí našlapaný audiosystém, k němuž je přiřazeno rovnou osm reproduktorů.

Pod kapotou na nás čeká benzinový motor, jenž je součástí základní varianty. Komu by vyhovovalo hybridní provedení, může sáhnout k vylepšené verzi.

Kdo by sáhl po hybridu, ten se bude moct spolehnout na kombinovaný výkon 139 koní.

Doposud se proslýchá, že je auto určeno převážně pro americký a asijský trh. Zdali bude do výběru zařazena i Evropa, to se dozvíme koncem roku.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení