Hyundai Elentra vítá novou generaci, vzhledově se povedla

V Jižní Korey putuje do výroby zbrusu nová generace Hyundai Elantra. Pro asijský kontinent se jedná o další velký pokrok, který má uchvátit již tak širokou škálu zájemců.

Nová podoba vozu se nese na nadčasovém rytmu, kterému vévodí o něco ostřejší křivky. Ty jsou vidět nejen na kapotě, ale také například v bocích.

Zajímavé je provedení mřížky chladiče, jež kromě dobré aerodynamické funkce také skvěle esteticky doplňuje dvojici LED světlometů.

Oproti svému předchůdci nám Elantra narostla o pár milimetrů nejen do výšky, ale také šířky či délky. Uvnitř tak dostanete malinko více pohodlí, které by vám k naprostému komfortu mohlo chybět.

V interiéru se můžeme těšit na osmipalcový displej infotainmentu a podobně velkou obrazovku i na přístrojovém panelu. Zájemci si rovněž užijí našlapaný audiosystém, k němuž je přiřazeno rovnou osm reproduktorů.

Pod kapotou na nás čeká benzinový motor, jenž je součástí základní varianty. Komu by vyhovovalo hybridní provedení, může sáhnout k vylepšené verzi.

Kdo by sáhl po hybridu, ten se bude moct spolehnout na kombinovaný výkon 139 koní.

Doposud se proslýchá, že je auto určeno převážně pro americký a asijský trh. Zdali bude do výběru zařazena i Evropa, to se dozvíme koncem roku.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky