Honda Civic Type-R si prošla ohromným tuningem

Podobně jako všude jinde, i zde se pár nadšenců dočkalo extra sportovního provedení jejich oblíbeného vozu. Firma Mugen se chytila své práce doslova skvěle, když známý Civir proměnila v rychlé monstrum.

Mugen je firma, která se zaměřuje hlavně na závodní vozidla. Speciální sportovní vlastnosti evokuje už jenom nový vzhled, kde pomalu nezůstal kámen na kameni. Nový je jak nárazník, tak i světla, a podle všeho dokonce i kapota.

Přední kola byla o něco vystrčena ze své původní polohy ven. Za koly se pak nachází nové blatníky a pružící jednotka, kterou si můžeme sami skrze asistenční systémy volit.

Motor nás odkazuje na zážehový čtyřválec o blíže nespecifikovaném výkonu. To hlavně z toho důvodu, že je tento paket dostupný jen pro japonský trh, nikoliv pro Evropu.

Zadní část vozidla se už o něco více podobá sériově vyráběným vozům, ačkoliv beze změn se také kompletně neobešla.

V současné chvíli tu máme ohromný zadní difuzor odkazujíc nás na závodní speciály. Unikátní jsou rovněž světla disponující zářivějšími barvami.

Zdali by se jednoho dne Mugen RC20GT (jak zní jeho oficiální název po úpravě) dostal do Evropy,  o tom se dá prozatím jenom spekulovat. Mugen má oddíly v Japonsku, v Austrálii nebo na Filipínách. Čas nám však napoví něco více.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení