Honda Civic Type-R si prošla ohromným tuningem

Podobně jako všude jinde, i zde se pár nadšenců dočkalo extra sportovního provedení jejich oblíbeného vozu. Firma Mugen se chytila své práce doslova skvěle, když známý Civir proměnila v rychlé monstrum.

Mugen je firma, která se zaměřuje hlavně na závodní vozidla. Speciální sportovní vlastnosti evokuje už jenom nový vzhled, kde pomalu nezůstal kámen na kameni. Nový je jak nárazník, tak i světla, a podle všeho dokonce i kapota.

Přední kola byla o něco vystrčena ze své původní polohy ven. Za koly se pak nachází nové blatníky a pružící jednotka, kterou si můžeme sami skrze asistenční systémy volit.

Motor nás odkazuje na zážehový čtyřválec o blíže nespecifikovaném výkonu. To hlavně z toho důvodu, že je tento paket dostupný jen pro japonský trh, nikoliv pro Evropu.

Zadní část vozidla se už o něco více podobá sériově vyráběným vozům, ačkoliv beze změn se také kompletně neobešla.

V současné chvíli tu máme ohromný zadní difuzor odkazujíc nás na závodní speciály. Unikátní jsou rovněž světla disponující zářivějšími barvami.

Zdali by se jednoho dne Mugen RC20GT (jak zní jeho oficiální název po úpravě) dostal do Evropy,  o tom se dá prozatím jenom spekulovat. Mugen má oddíly v Japonsku, v Austrálii nebo na Filipínách. Čas nám však napoví něco více.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky