Hlad po elektromobilech stále stoupá, a proto Renault odhalil další kousek

Tvrzení, že do deseti let bude po celém světě převládat více elektromobilů jak aut na klasický pohon, se pomalu stává realitou, což podpořila i značka Renault, která svým zákazníkům nabízí další kousek.

Stále větší hlad po elektromobilech přichází zejména z Číny, kde se tato nová móda pomalu stává tradičním zvykem. Velká města, mezi nimiž můžeme uvést například Šanghaj nebo Peking, už automobily se spalovacím motorem pomalu ani nenabízí a právě tímto trendem se postupně hodlají inspirovat také v Evropě.

První krok představila taková Francie, která již na přelomu roku 2018/19 upoutala zraky veřejnosti svým modelem, jenž nese název Renault K-ZE. Francouzská automobilka se v rámci této příležitosti spojila právě s čínskou firmou Dongfeng Motor Group.

Na co se tedy budeme moct těšit? V převodu do skutečnosti půjde o vůz, jenž by měl být schopný na jedno nabití ujet až 250 km. Chybět nám nebude ani autonomní řízení, co by se mělo obsahovat už ten "pokročilejší" systém, avšak stále sami víme, jak to v tomto ohledu je. 

Design vozu se nám prezentuje s tradičními křivkami, jež doprovází ladný modrý nádech. Nabíjecí systém by měl být kompatibilní s domácími zásuvkami, což by mělo zabrat přibližně 4 hodiny nabíjení. Použijeme-li rychlonabíječku, můžeme pak 80 % kapacity nabít už za 50 minut. 

Jaké jsou rychlostí parametry automobilu, to se k nám zatím nedostalo. Jisté však je, že se jej Česká republika dočká také, a mělo by se tak stát nejdříve v roce 2021. Toto období se dá považovat za hlavní průlomové při návalu nových elektrických vozů. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení