GT-R od Nissanu hodlá opět posunout hranice nemožného

Závody o to, kdo bude největším králem silnic, znovu pokračují. Aktuálně nám drží rekord Koenigsegg Agera, který trumfnul rekord Bugatti, avšak kdo ví, jak dlouho mu to ještě v takovéto konkurenci vydrží.

A když mluvíme o konkurenci, myslíme tím opravdové nefalšované dostihy, v nichž chce každá značka vlastnit jenom to nejlepší. Jako další přírůstek do této početné rodiny se k nám má přidat i Nissan 2020 Vision Concept.

Jak už nám napovídá název, s tímto vozem se oficiálně setkáme nejdříve za rok. Do té doby budou mít technici z japonské stáje dost času na to vyladit detaily, aby mohli svůj sen co nejlépe uskutečnit.

K pohonu by měl být využíván velmi výkonný hybridní systém FR-4WD s šestiválcovým motorem, jenž najdeme v kombinaci s dvěma turbodmychadly a třemi motory. Účelem je získat co nejvyšší zrychlení v co nejkratším čase. Maximální rychlost by se pak měla udržovat až do doby, než se bude vůz blížit k zatáčce.

Nic by se nepovedlo bez perfektní aerodynamiky, k níž si můžeme započítat i aktivní zadní křídlo. To by se nám mělo zvedat nebo naopak snižovat podle toho, jak velkou rychlosti zrovna pojedeme. Automobilka uvádí, že při rychlosti 400 km/h působí křídlo přítlakem 400 kg přímo na zadní diferenciál.

Pokud je při dosahování podobných cílů nějaký problém, pak to je odolnost pneumatik, což ani v našem případě nebude jiné. Nissan zatím neprozradil, jestli budou pro tento kousek vyvinuty nějaké speciální vzorky. Čas nám nejen k tomuto jistě napoví.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení