GT-R od Nissanu hodlá opět posunout hranice nemožného

Závody o to, kdo bude největším králem silnic, znovu pokračují. Aktuálně nám drží rekord Koenigsegg Agera, který trumfnul rekord Bugatti, avšak kdo ví, jak dlouho mu to ještě v takovéto konkurenci vydrží.

A když mluvíme o konkurenci, myslíme tím opravdové nefalšované dostihy, v nichž chce každá značka vlastnit jenom to nejlepší. Jako další přírůstek do této početné rodiny se k nám má přidat i Nissan 2020 Vision Concept.

Jak už nám napovídá název, s tímto vozem se oficiálně setkáme nejdříve za rok. Do té doby budou mít technici z japonské stáje dost času na to vyladit detaily, aby mohli svůj sen co nejlépe uskutečnit.

K pohonu by měl být využíván velmi výkonný hybridní systém FR-4WD s šestiválcovým motorem, jenž najdeme v kombinaci s dvěma turbodmychadly a třemi motory. Účelem je získat co nejvyšší zrychlení v co nejkratším čase. Maximální rychlost by se pak měla udržovat až do doby, než se bude vůz blížit k zatáčce.

Nic by se nepovedlo bez perfektní aerodynamiky, k níž si můžeme započítat i aktivní zadní křídlo. To by se nám mělo zvedat nebo naopak snižovat podle toho, jak velkou rychlosti zrovna pojedeme. Automobilka uvádí, že při rychlosti 400 km/h působí křídlo přítlakem 400 kg přímo na zadní diferenciál.

Pokud je při dosahování podobných cílů nějaký problém, pak to je odolnost pneumatik, což ani v našem případě nebude jiné. Nissan zatím neprozradil, jestli budou pro tento kousek vyvinuty nějaké speciální vzorky. Čas nám nejen k tomuto jistě napoví.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky