Ford F-550 se představil v novém nádechu, který doplnil pancéřový plášť

S nevšedním nápadem, jak vylepšit už tak skvělý vůz, přišla kanadská společnost Inkas, která je známá svou výrobou obrněných vozidel. V poslední řadě se pustila do přestavby Fordu F-550.

Možná je to pro vás trochu netradiční zážitek, když po městě uvidíte jet obrněné auto, ovšem i taková se prodávají. Nejvíce je můžeme spatřit ve spojení se státními osobami, které chtějí zvýšit svůj stupeň bezpečí.

Podobně tomu bylo v případě i výroby „nového“ Fordu. Nepůjde o žádnou sériovou edici, nýbrž o pár limitovaných kousků určených přímo na zakázku. Všechny budou oděny do pancíře a všechny budou pochopitelně také velmi drahé.

Základem nám je šasí z modelu F-550, jenž doprovází osmiválec o objemu 6,7 litru. Ten disponuje výkonem rovných 330 koní, přičemž hnací sílu dostaneme na všechna čtyři kola prostřednictvím desetistupňové automatické převodovky.

Kanadská společnost Inkas se při přestavbě zaměřila hlavně na vyšší zátěž, což podpořila lepším pružením. Výsledná práce splňuje bezpečnostní normu BR6, díky čemuž by se osoby uvnitř měly ubránit i proti výbuchům ručních granátů. V interiéru nadále nechybí ani vzduchový filtr.

V samotném výsledku Inkas nezapomínal ani na komfort. Až šest osob si zde vychutná klasické zábavní prvky, jakými disponují jiná moderní auta. A to včetně obrazovek napojených na internet.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení