Ford F-550 se představil v novém nádechu, který doplnil pancéřový plášť

S nevšedním nápadem, jak vylepšit už tak skvělý vůz, přišla kanadská společnost Inkas, která je známá svou výrobou obrněných vozidel. V poslední řadě se pustila do přestavby Fordu F-550.

Možná je to pro vás trochu netradiční zážitek, když po městě uvidíte jet obrněné auto, ovšem i taková se prodávají. Nejvíce je můžeme spatřit ve spojení se státními osobami, které chtějí zvýšit svůj stupeň bezpečí.

Podobně tomu bylo v případě i výroby „nového“ Fordu. Nepůjde o žádnou sériovou edici, nýbrž o pár limitovaných kousků určených přímo na zakázku. Všechny budou oděny do pancíře a všechny budou pochopitelně také velmi drahé.

Základem nám je šasí z modelu F-550, jenž doprovází osmiválec o objemu 6,7 litru. Ten disponuje výkonem rovných 330 koní, přičemž hnací sílu dostaneme na všechna čtyři kola prostřednictvím desetistupňové automatické převodovky.

Kanadská společnost Inkas se při přestavbě zaměřila hlavně na vyšší zátěž, což podpořila lepším pružením. Výsledná práce splňuje bezpečnostní normu BR6, díky čemuž by se osoby uvnitř měly ubránit i proti výbuchům ručních granátů. V interiéru nadále nechybí ani vzduchový filtr.

V samotném výsledku Inkas nezapomínal ani na komfort. Až šest osob si zde vychutná klasické zábavní prvky, jakými disponují jiná moderní auta. A to včetně obrazovek napojených na internet.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky