Ford Explorer míří na evropský trh s působivými vlastnostmi

Ford je oblíbená značka nejenom v Americe, ale také v Evropě, kde ji můžeme vídat u stále více lidí. A možná se tento počet opět o něco rozroste.

Nový Ford Explorer plug-in hybrid se k nám dostává s třílitrovým vidlicovým šestiválcem EcoBoost, který nám společně s elektromotorem dodá celkový výkon až 450 koní.

Sílu budeme moct převést na všechna čtyři kola prostřednictvím desetistupňové automatické převodovky. Nejedná se však čistě o elektrický vůz, nýbrž o mechanický s elektromagnetickou spojkou.

Automobilka uvádí , že její vůz ujede 100 km na 3,4 litry benzinu. Čistě na elektřinu auto ujede „jen“ 40 kilometrů, zato prý utáhne až dvoutunový přívěs.

Protože je Explorer opravdu výstavním kouskem, uchvátí nás i jeho interiér, do něhož se v jeden moment vměstná až sedm osob. Pro převoz nákladu se zadní dvě řady sedadel se dají sklopit.

Vozidlo využívá nejmodernějších asistenčních systémů, mezi než patří i jízdní režimy, které si řidič může přizpůsobit dle vlastní potřeby. Výjimku netvoří ani neustálé připojení k internetu, z čehož profituje například navigace, která nonstop získává informace o provozu v reálném čase.

Z bezpečnostních systémů můžeme uvést například systém na hlídání mrtvých úhlů, aktivní vedení v jednom jízdním pruhu, autonomní brzdění, systém čtení dopravních značek a chytré oko, které reaguje na nepozorné chodce.

Zdali byste si chtěli vůz pořídit, cena se bude na českém trhu pohybovat okolo tři čtvrtě milionu korun.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení