Ferrari se pochlubilo Portofinem M. Z nuly na dvě stě to zvládne za deset sekund

Krása se dá vyjádřit mnoha způsoby a ve světě motosportu je naprosto nejlepší, pokud ji spojíte i s rychlostí. A právě to je náš případ, kdy se na veřejnost dostal nový luxusní kousek z italské produkce.

Automobilka, jíž zdobí symbolický stojící kůň, se rozhodla poupravit svůj původní model Portofino, jenž se nyní stal mnohem výkonnější, než bychom mohli my nebo kdokoliv jiný předem vůbec očekávat.

Ferrari dostalo novou převodovku, s níž se zlepšila vyváženost vozu a s jejíž pomocí vypálíte z klidu na sto už za 3,45 vteřiny. Na dvě stovky to máme za deset sekund, přičemž maximálka nám vyvrcholí při 320 km/h.

Automobilka pro tyto údaje změnila kompletní poháněcí ústrojí. Základ nám zde tvoří 3,9 litrový benzinový osmiválec, jenž disponuje výkonem 620 koní při 7500 otáčkách za minutu. Jen pro porovnání, standardní varianta disponuje o 20 koní méně.

Ferrari-Portofino_M-2021-1600-03

K základním možnostem jízdních režimů nyní přibývá pojem „Race“, který nám zaručí větší prožitek z jízdy ve volném prostranství. Jedná se o tzv. závodní mód, s nímž řidič přilne lépe s vozovkou.

Ferrari-Portofino_M-2021-1600-05

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení