Ferrari opět uchvátilo své zákazníky. Model 488 Pista Spider je kompletně bez střechy

Ferrari 488 Pista Spider je jubilejní padesátý vůz s otevřenou střechou, který vzešel z italské stáje Ferrari. Kromě unikátního vzhledu, jenž zaujme oko nejednoho zákazníka, se můžeme těšit na jedinečný zvuk motoru a speciální jízdní vlastnosti.

Co se nám tedy skrývá pod kapotou? Jedná se o vidlicový osmiválec o objemu 3,9 litru, výkonu 720 koní a 720 Nm točivého momentu. Automobilka se zároveň chlubí tím, že jiný osmiválec z její produkce takovými vlastnostmi nedisponuje.

Bílý „pavouk“, jehož můžeme vidět na přilehlých fotografiích, vznikl ze zavřeného modelu 488 Pista. Na první pohled příliš designových změn nezaznamenáme, avšak přesto tu vítáme jednu značnou změnu.

Celková hmotnost nového Spideru stoupla o 100 kilogramů, tedy z 1280 na 1380 kg, avšak z klidu na sto se nám auto dostane naprosto ve stejném čase jako zavřená Pista. Což by mělo být za 2,85 sekundy.

Budeme-li se chtít s tímto otevřeným žihadlem pořádně rozjet, na 200 km/h se dostaneme za 8 sekund (o 0,4 dříve než v případě kupé), přičemž maximální rychlost nám vyvrcholí při 340 km/h.

Mezi přednosti vozu můžeme uvést novinku zvanou Ferrari Dynamic Enhancer, s jehož pomocí je vůz lépe ovladatelný i při těch „horších“ podmínkách, do čehož lze zahrnout i rychlou jízdu. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení