Equus Throwback - speciální kousek pro speciální zákazníky

Americká automobilka Equus se sídlem v Michiganu nám po delší odmlce představila další doplňěk do sbírky. Po modelu Bass 770, který se světu představil v roce 2013, přichází limitovaná edice upravené Corvette. Ta nese název Equus Throwback a jedná se o pekelně rychlý stroj. 

Zdali se má Equus Throwback stát novodobou verzí slavných generací Chevroletu Corvette, jež se vyrábějí od roku 1953 a na něž tento model v mnohém navazuje (jak svou technikou, tak i podobou karoserie), pak se mají zákazníci na co těšit. Kromě dokonalého designu, který si případní zájemci budou moct sami zvolit, se nám Throwback představí i s dechberoucími parametry. 

Ačkoliv jsme se z tiskové zprávy podrobnosti o tom, co se přesně skrývá pod kapotou, nedozvěděli, společnost Equus Automotive nám alespoň zveřejnila potřebná čísla. Ta odkazují na výkon 736 kW (1 013 koní) a 1115 Nm točivého momentu. Právě díky těmto hodnotám by mělo být auto schopné zrychlit z klidu na sto již za 2,5 sekundy, přičemž maximální rychlost má vyvrcholit při 354 km/h. 

Přesuneme-li se do interiéru, spatříme tu prvky té nejlepší kvality obohacené o moderní technologii. Z toho, co víme, můžeme uvést pohodlné sedačky, které pokrývá jemná kůže a Alcantara, ručně vyšívané vzory, pokročilý zvukový systém, klimatizaci, infotainment systém se spoustou zábavních funkcí a další. 

Pohled na auto zvenčí nás kromě jisté podobnosti s poslední generací Chevrolet Corvette (C7) odkazuje i na jisté doplňky novodobé úpravy. Panely karoserie jsou nyní navrženy z uhlíkových vláken, vzadu nám dělají společnost tři veliké koncovky výfuku (C7 má čtyři), pozoruhodnou změnou jsou také kulaté světlomety, s nimiž se setkáme i vepředu, a na staré Corvetty dalo vzpomenou i na dvě části rozdělené zadní okno.

Co však je podstatné, tak tato novinka ze stáje Equus vyjde pouze v pětadvaceti kusech, avšak těch pár „šťastlivců“ bude mít příležitost si vůz upravit podle individuálního vkusu. Americká automobilka hovoří o něčem, co by se dalo přeložit jako o „nekonečných možnostech“, což nás nasměrovává na vlastní volbu designu, techniky, bezpečnostních systémů apod. Cena vozu byla na domácím trhu stanovena na 130 tisíc dolarů (přibližně 2,7 milionu korun). 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky