Equus Throwback - speciální kousek pro speciální zákazníky

Americká automobilka Equus se sídlem v Michiganu nám po delší odmlce představila další doplňěk do sbírky. Po modelu Bass 770, který se světu představil v roce 2013, přichází limitovaná edice upravené Corvette. Ta nese název Equus Throwback a jedná se o pekelně rychlý stroj. 

Zdali se má Equus Throwback stát novodobou verzí slavných generací Chevroletu Corvette, jež se vyrábějí od roku 1953 a na něž tento model v mnohém navazuje (jak svou technikou, tak i podobou karoserie), pak se mají zákazníci na co těšit. Kromě dokonalého designu, který si případní zájemci budou moct sami zvolit, se nám Throwback představí i s dechberoucími parametry. 

Ačkoliv jsme se z tiskové zprávy podrobnosti o tom, co se přesně skrývá pod kapotou, nedozvěděli, společnost Equus Automotive nám alespoň zveřejnila potřebná čísla. Ta odkazují na výkon 736 kW (1 013 koní) a 1115 Nm točivého momentu. Právě díky těmto hodnotám by mělo být auto schopné zrychlit z klidu na sto již za 2,5 sekundy, přičemž maximální rychlost má vyvrcholit při 354 km/h. 

Přesuneme-li se do interiéru, spatříme tu prvky té nejlepší kvality obohacené o moderní technologii. Z toho, co víme, můžeme uvést pohodlné sedačky, které pokrývá jemná kůže a Alcantara, ručně vyšívané vzory, pokročilý zvukový systém, klimatizaci, infotainment systém se spoustou zábavních funkcí a další. 

Pohled na auto zvenčí nás kromě jisté podobnosti s poslední generací Chevrolet Corvette (C7) odkazuje i na jisté doplňky novodobé úpravy. Panely karoserie jsou nyní navrženy z uhlíkových vláken, vzadu nám dělají společnost tři veliké koncovky výfuku (C7 má čtyři), pozoruhodnou změnou jsou také kulaté světlomety, s nimiž se setkáme i vepředu, a na staré Corvetty dalo vzpomenou i na dvě části rozdělené zadní okno.

Co však je podstatné, tak tato novinka ze stáje Equus vyjde pouze v pětadvaceti kusech, avšak těch pár „šťastlivců“ bude mít příležitost si vůz upravit podle individuálního vkusu. Americká automobilka hovoří o něčem, co by se dalo přeložit jako o „nekonečných možnostech“, což nás nasměrovává na vlastní volbu designu, techniky, bezpečnostních systémů apod. Cena vozu byla na domácím trhu stanovena na 130 tisíc dolarů (přibližně 2,7 milionu korun). 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení