Další návrh superauta budoucnosti k nám přichází z Jižní Koreje, jmenuje se Maybach Opera

V dnešní uspěchané době se člověk jen málokdy zastaví, aby si vychutnal to, co má. Všechno míří strašně rychle kupředu a na nás je, abychom šli s tím. Podobně tomu bylo i v případě nového supervozidla budoucnosti, jenž nám má vyrazit dech.

Daný návrh, jenž nese název Maybach Opera, se na veřejnost dostavil od jihokorejské designérky Dayhe Jeongové, která dala na své vlastní instinkty. Vše nás odkazuje na dobu, kdy budou autonomní systémy plně fungovat a kdy už řidičů nebude více potřeba.

Koncept Opera si možná trochu překvapivě nebere inspiraci z nějakých závodních nebo klasických předchůdců. Jeho inspirace plyne zejména z operních budov, od nichž byl nakonec odvozen i název.

Zvláštní má být už jen samotné nastupování. Boční dveře byly kompletně odstraněny a místo nich nám byl zde dodán pouze jeden vchod. Ten vede skrze úložné prostory (tedy na místě kufru).

Protože bude vůz plně autonomní, nemusíme se bát, že bychom zastavili někde u stěny a pak nemohli vystoupit. Auto si samo poradí i v těch nejtěžších situacích, z nichž se běžný člověk jen těžko vymotává.  

Hlavní zajímavost tvoří celková délka auta, která připomíná limuzínu. Vzhledem k tomu, že cestující v takovémto voze nevyužijí už nic z řízení, budeme si moct vychutnat aspoň příjemné sezení, noční oblohu, dobré ozvučení k poslechu hudby a případně i televizi.

Z vnější by nás měla ohromit šestice světlometů, jejichž vlastnosti jsou typické světlům pro denní svícení.

S prvními koncepty bychom se měli setkat naživo během autosalonů po celém světě již v průběhu roku 2019. Zdali se však tuto vizi podaří přetavit ve skutečnost, aby splňovala svůj původní plán do puntíku, to ukáže až čas.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky