Další návrh superauta budoucnosti k nám přichází z Jižní Koreje, jmenuje se Maybach Opera

V dnešní uspěchané době se člověk jen málokdy zastaví, aby si vychutnal to, co má. Všechno míří strašně rychle kupředu a na nás je, abychom šli s tím. Podobně tomu bylo i v případě nového supervozidla budoucnosti, jenž nám má vyrazit dech.

Daný návrh, jenž nese název Maybach Opera, se na veřejnost dostavil od jihokorejské designérky Dayhe Jeongové, která dala na své vlastní instinkty. Vše nás odkazuje na dobu, kdy budou autonomní systémy plně fungovat a kdy už řidičů nebude více potřeba.

Koncept Opera si možná trochu překvapivě nebere inspiraci z nějakých závodních nebo klasických předchůdců. Jeho inspirace plyne zejména z operních budov, od nichž byl nakonec odvozen i název.

Zvláštní má být už jen samotné nastupování. Boční dveře byly kompletně odstraněny a místo nich nám byl zde dodán pouze jeden vchod. Ten vede skrze úložné prostory (tedy na místě kufru).

Protože bude vůz plně autonomní, nemusíme se bát, že bychom zastavili někde u stěny a pak nemohli vystoupit. Auto si samo poradí i v těch nejtěžších situacích, z nichž se běžný člověk jen těžko vymotává.  

Hlavní zajímavost tvoří celková délka auta, která připomíná limuzínu. Vzhledem k tomu, že cestující v takovémto voze nevyužijí už nic z řízení, budeme si moct vychutnat aspoň příjemné sezení, noční oblohu, dobré ozvučení k poslechu hudby a případně i televizi.

Z vnější by nás měla ohromit šestice světlometů, jejichž vlastnosti jsou typické světlům pro denní svícení.

S prvními koncepty bychom se měli setkat naživo během autosalonů po celém světě již v průběhu roku 2019. Zdali se však tuto vizi podaří přetavit ve skutečnost, aby splňovala svůj původní plán do puntíku, to ukáže až čas.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení