Copak to tu máme za krasavce? Modernizovaný Ford GT350 ukazuje svou tvář

Model GT350 je hlavně v zemi za velkou louží už jakousi legendou a právě proto se všichni těšili, až bude světu představena nová upgradovaná verze. Ta je sice skvostná na pohled, ale pod kapotou se nám toho moc nezměnilo.

V každém případě by to nemělo ničemu vadit, jelikož se jedná o další oficiální přírůstek do již tak bohaté rodiny. V jeho popředí nyní nově stojí zadní křídlo, jež má oproti svému předchůdci zcela nový tvar, a kdo upne svůj zrak na pneumatiky, spatří silnější vzorky.

Zajímavostí je, že se kladl důraz na lepší aerodynamiku, což je u sportovnějšího provedení asi zřejmé. Se zvýšeným přítlakem se nám částečně uzavřela i jindy specifická maska chladiče, jejíž přínos s ohledem na chladící výkon se vůbec nezměnil.

Jak už bylo naznačeno, pod kapotou se s ničím novým nesetkáme. Dá se tedy počítat s atmosférickým osmiválcem o objemu 5,2 litrů, jenž nám dodává výkon o hodnotě 392 kW (přibližně 533 koní) a 581 Nm maximálního točivého momentu.

Sportovní zaměření se dotklo také interiéru, kde nyní máme o něco lehčí výbavu. Dle dostupných informacích se případní zájemci, jichž v Česku nebude mnoho, mohou také těšit na magneticky ovládané tlumiče a speciální pružiny.

A proč těch zájemců nebude na našem území mnoho? Mustang je model, s nímž se tady ani prakticky nesetkáme, jelikož se sem oficiálně nedováží. Na druhou stranu „neoficiální“ objednávky jsou sice možné, ale zase jich není tolik.

K tomu všemu, co víme, zbývá už jenom dodat, že součástí příplatkového balení jsou vrtané okruhové brzdy či nějaké další drobné vizuální úpravy.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení