Citroën C4 Cactus oslní novými technologiemi

Francouzská automobilka  včera představila v Paříži nový koncept v řadě C4, který dostal přízvisko Cactus. Těšit se můžete na nekonveční vzhled, zajímavě provedený interiér a moderní technologie.

Avizovaná oficiální premiéra a představení nového konceptu proběhne za pár týdnů v Ženevě. Citroën C4 Cactus měří na délku 416 centimetrů, šířka se pak zastavuje na 173 centimetrech. Pokud se zaměříme na rozvor náprav, jeho hodnota je stejná jako u konceptu C4, tedy 2,6 metrů. Model oproti svému předchůdci zhubl 200 kilogramů. Interiér je střídmý, zmizelo několik tlačítek, a jako novinka se objevil dotykový displej.

Těšit se můžete na technologie, které jste zatím u sériově vyráběných aut vidět nemohli. Francouzská automobilka si pro Vás připravila airbag (určený pro spolucestujícího), jenž byl přesunut do stropu (takzvaný Airbag In Roof ). Díky změně pozice airbagu se vytvořil nový prostor a zvětšil se objem odkládací přihrádky. Tím to ale nekončí. Citroen použil v Cactusu vzduchové kapsle. Ty jsou umístěny okolo celého auta a mají různé barevné provedení. K čemu slouží? Jejich úkolem je ochrana před tvrdým nárazem a poškrábáním vozidla. Kapsle jsou tvořeny z TPU (termoplastický polyuretan). Jejich výměna je jednoduchá a nepotřebují speciální péči. Podrobné technické parametry Citroen zatím tají.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení